Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2004-2008 > Senatul > Comisii > Juridică Versiunea pentru printare
2004-2008

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Nicolai Norica
președinte din 19 mar. 2008
PNL  
2. Vicepreședinți Nicolae Șerban PSD 20.02.2006
3. Secretari Iorga Nicolae-Marian
secretar din 10 noi. 2008
PRM 29.10.2008
4. Membri Basgan Ion PNL 10.04.2007
5.   Chelaru Ioan PSD 29.09.2005
6.   Eckstein Kovács Péter UDMR  
7.   Gheorghe Constantin PD-L 10.09.2007
8.   Oprea Mario-Ovidiu PNL  
9.   Tărăcilă Doru Ioan PSD  
10.   Ungureanu Vasile Ioan Dănuț PSD 31.10.2007
11.   Vasilescu Gavrilă PC  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Eckstein Kovács Péter UDMR   05.03.2008
2. Vicepreședinți Tărăcilă Doru Ioan PSD   20.02.2006
3. Secretari Bindea Liviu-Doru PRM    
4.   Dinescu Valentin PRM 06.02.2006 13.06.2007
5.   Dumitrescu Gheorghe-Viorel PRM 13.06.2007 04.09.2007
6.   Vedinaș Verginia PRM 04.09.2007  

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Bindea Liviu-Doru PRM   04.01.2006
2. Dinescu Valentin PRM 06.02.2006 13.06.2007
3. Dumitrescu Gheorghe-Viorel PRM 13.06.2007 04.09.2007
4. Iorgovan Antonie PSD   04.10.2007
5. Jurcan Dorel PD-L   10.09.2007
6. Meleșcanu Teodor Viorel PNL 11.10.2005 10.04.2007
7. Nicolae Șerban PSD   29.09.2005
8. Popa Nicolae-Vlad neafiliat   11.10.2005
9. Roibu Aristide PSD   20.02.2006
10. Vedinaș Verginia PRM 04.09.2007 13.10.2008

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 16 octombrie 2019, 13:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro