Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Industrii Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Iancu Iulian PSD  
2. Vicepreședinți Bende Sándor UDMR  
3.   Popescu Virgil-Daniel PNL  
4.   Toma Ilie
vicepreședinte din 25 iun. 2019
PSD  
5. Secretari Adnagi Slavoliub Minoritati  
6.   Mînzatu Roxana PSD  
7. Membri Andrușcă Dănuț PSD  
8.   Bica Dănuț PNL  
9.   Bumb Sorin-Ioan PNL  
10.   Drăghici Mircea-Gheorghe PSD 11.12.2017
11.   Gherman Dumitru PSD 06.02.2019
12.   Lovin Dumitru ALDE  
13.   Mohaci Mihai PRO Europa  
14.   Petcu Toma-Florin ALDE 01.02.2017
15.   Prună Cristina-Mădălina USR 25.04.2017
16.   Sitterli Ovidiu-Ioan PNL 21.12.2017
17.   Stancu Florinel PSD  
18.   Ștefan Ion PNL 04.04.2018
19.   Vîrză Mihăiță PSD 24.10.2017

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Vicepreședinți Andrușcă Dănuț PSD 24.10.2017 07.11.2017
2.   Chiriță Dumitru PSD   24.10.2017
3.   Mohaci Mihai PRO Europa 05.02.2019 25.06.2019
4.   Petric Octavian PRO Europa 07.11.2017 05.02.2019

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Babuș Radu PSD 05.01.2017 01.02.2017
2. Bontea Vlad PSD   06.02.2018
3. Borza Remus-Adrian PSD   01.02.2017
4. Chiriac Viorel PSD   05.01.2017
5. Chiriță Dumitru PSD   20.11.2017
6. Paraschiv Rodica PSD   13.09.2017
7. Petric Octavian PRO Europa   06.02.2019
8. Ștefan Ion PNL   11.12.2017
9. Velcea Nicolae PSD 14.02.2017 12.06.2019
10. Vlad Sergiu Cosmin USR   30.05.2017

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 25 august 2019, 21:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro