Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2000-2004 > Senatul > Comisii > Politică Externă Versiunea pentru printare
2000-2004

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Ghiorghi Prisăcaru Prisăcaru Ghiorghi PSD  
2. Vicepreședinți Mihail Lupoi Lupoi Mihail PRM  
3. Secretari Nora Cecilia Rebreanu Rebreanu Nora Cecilia PSD  
4. Membri Gheorghe Buzatu Buzatu Gheorghe PRM  
5.   Alin Theodor Ciocârlie Ciocârlie Alin Theodor PSD 05.02.2004
6.   Octav Cozmâncă Cozmâncă Octav PSD 02.12.2003
7.   Maria-Antoaneta Dobrescu Dobrescu Maria-Antoaneta PSD 12.01.2001
8.   Mircea Ionescu-Quintus Ionescu-Quintus Mircea PNL  
9.   Béla Markó Markó Béla UDMR  
10.   Petre Roman Roman Petre neafiliat  
11.   Corneliu Vadim Tudor Tudor Corneliu Vadim PRM  

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Alexandru Athanasiu Athanasiu Alexandru PSD   02.12.2003
2. Alin Theodor Ciocârlie Ciocârlie Alin Theodor PSD   04.10.2001
3. Simona Anamaria Marinescu Marinescu Simona Anamaria neafiliat 04.10.2001 05.02.2004
4. Sergiu-Florin Nicolaescu Nicolaescu Sergiu-Florin PSD   12.01.2001

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 24 septembrie 2021, 11:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro