Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Administrație Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Fădor Angelica
președinte din 3 dec. 2019
PNL  
2. Vicepreședinți Călin Ion PSD  
3.   Floroiu Ionel
vicepreședinte din 3 sep. 2019
PSD  
4.   Petrea Gabriel
vicepreședinte din 3 dec. 2019
PRO Europa 07.05.2019
5.   Seres Dénes
vicepreședinte din 17 apr. 2018
UDMR  
6. Secretari Bucura-Oprescu Simona PSD  
7.   Șovăială Constantin
secretar din 3 dec. 2019
PNL  
8. Membri Avram Constantin ALDE  
9.   Benga Tudor - Vlad USR  
10.   Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP  
11.   Chiriac Viorel PSD  
12.   Cojocaru Petru-Bogdan PSD 04.09.2019
13.   Csokany Petronela-Mihaela Minoritati  
14.   Dan Nicușor Daniel USR  
15.   Korodi Attila UDMR 11.09.2019
16.   Leoreanu Laurențiu-Dan PNL 13.09.2017
17.   Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa 04.09.2019
18.   Mușoiu Ștefan PSD  
19.   Nicolae Andrei PSD 14.11.2017
20.   Palăr Ionel PNL  
21.   Popescu Mariana-Venera Minoritati  
22.   Rădulescu Cătălin-Marian PSD 13.02.2019
23.   Roman Florin-Claudiu PNL 13.06.2017
24.   Suciu Vasile-Daniel PSD 27.11.2019
25.   Ștefan Corneliu PSD  
26.   Țachianu Marian PSD 04.09.2019
27.   Ursu Răzvan-Ion PSD 01.02.2017

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Buican Cristian PNL   13.09.2017
2.   Roman Florin-Claudiu PNL 24.10.2017 03.12.2019
3. Vicepreședinți Csoma Botond UDMR   17.04.2018
4.   Marica Petru-Sorin PRO Europa 30.05.2018 07.05.2019
5.   Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa 28.10.2019 03.12.2019
6.   Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa 07.03.2017 21.05.2018
7.   Nistor Laurențiu PSD   28.02.2017
8. Secretari Fădor Angelica PNL   03.12.2019

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Buican Cristian PNL   13.09.2017
2. Cioabă Petre PSD 26.06.2019 04.09.2019
3. Csoma Botond UDMR   25.04.2018
4. Dragnea Nicolae-Liviu PSD   29.05.2019
5. Iacomi Iulian PSD   04.07.2017
6. Marica Petru-Sorin PRO Europa   07.05.2019
7. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa 28.02.2017 30.05.2018
8. Nistor Laurențiu PSD   28.02.2017
9. Paraschiv Rodica PSD 13.09.2017 13.02.2019
10. Roman Florin-Claudiu PNL   16.05.2017
11. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL 13.09.2017 14.11.2017
12. Trușcă Constantin PSD   17.07.2017

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 1:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro