Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Sport Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Țoiu Oana-Silvia
președinte din 9 mar. 2022
USR 02.03.2022
2. Vicepreședinți Cîtea Vasile PSD  
3.   Pop Rareș Tudor
vicepreședinte din 9 mar. 2022
USR  
4. Secretari Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL  
5. Membri Alda Adrian PSD 10.05.2022
6.   Avrămescu Gabriel-Ioan PNL 21.04.2021
7.   Badea Iulian-Alexandru PSD  
8.   Balabașciuc Călin-Constantin AUR 01.02.2021
9.   Chira Claudiu-Martin Neafiliați  
10.   Cristian Brian USR  
11.   Havârneanu Filip USR  
12.   Kolcsár Anquetil-Károly UDMR  
13.   Merka Adrian-Miroslav Minoritati  
14.   Munteanu Remus PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Pop Rareș Tudor USR 09.03.2022

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Cristea Andi-Lucian PSD   01.02.2021
2. Lungu Romeo-Daniel PSD 01.02.2021 10.05.2022

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 5 iulie 2022, 0:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro