Chamber of Deputies
You are here: Home page > Legislature 2016-2020 > Chamber of Deputies > Versiunea pentru printare

Deputies by alphabetical order -- N

  Member name Constituency Partid
No. Name
1.  Nasra Gabriel-Horia 13 CLUJ PSD
2.  Neagu Nicolae 34 SIBIU PNL
3.  Neață Eugen 40 VÂLCEA PSD
4.  Nechifor Cătălin-Ioan 35 SUCEAVA PRO România
5.  Nicoară Romeo Florin 32 SATU-MARE PNL
6.  Nicolae Andrei 31 PRAHOVA PSD
7.  Nicolicea Eugen 12 CĂLĂRAȘI PSD
8.  Niță Mihai 30 OLT PRO România
9.  Niță Nicu 9 BRĂILA PSD
10.  Nosa Iuliu 33 SĂLAJ PSD

Deputies who finished the mandate before the legislature's end

  Member name Constituency PartidMember sinceMember until
No. Name
1.  Nicolăescu Gheorghe-Eugen 42 BUCUREȘTI PNL 1 jun. 2017
2.  Nistor Laurențiu 22 HUNEDOARA PSD 22 oct. 2020
3.  Năsui Claudiu-Iulius-Gavril 42 BUCUREȘTI USR 18 dec. 2020
4.  Necula Ciprian 25 ILFOV USR 13 oct. 2020 18 dec. 2020

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania thursday, 21 october 2021, 17:32
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro