Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APNATO Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Președinte Chițac Vergil senator Neafiliați
2. Membri Ardelean Ben-Oni deputat PNL
3.   Bădălău Niculae senator PSD
4.   Cupă Ion deputat ALDE 13.09.2017
5.   Fălcoi Nicu senator USR
6.   Lupașcu Costel deputat PSD 14.11.2018
7.   Ștefan Corneliu deputat PSD 27.02.2019
8.   Tîlvăr Angel deputat PSD
9. Supleanți Dumitrescu Iulian senator PNL
10.   Gavriliță Bianca - Miruna
din 14 noi. 2018
deputat PSD
11.   Gerea Andrei Dominic
din 13 sep. 2017
deputat ALDE
12.   László Attila senator UDMR
13.   Marussi George-Nicolae senator USR
14.   Orțan Ovidiu-Florin senator PSD
15.   Pop Andrei deputat PSD
16.   Popa Mihai Valentin deputat PRO Europa
17.   Popescu Pavel deputat PNL 26.04.2017
18.   Salan Viorel senator PSD

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
pâna în data
1. Băsescu Traian senator Neafiliați 19.06.2019
2. Borza Remus-Adrian deputat PSD 13.09.2017
3. Mocioalcă Ion deputat PRO Europa 27.02.2019
4. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL 26.04.2017
5. Verestóy Attila senator UDMR 24.01.2018
6. Vlase Petru Gabriel deputat PSD 5.07.2018

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 septembrie 2019, 17:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro