Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APCE Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei

Ghiorghi Prisăcaru
Ghiorghi Prisăcaru
senator PSD
Președinte
Radu Mircea Berceanu Ovidiu Brînzan Gheorghe Buzatu Viorel-Gheorghe Coifan
Radu Mircea Berceanu
deputat PD
membru
Ovidiu Brînzan
deputat PSD
membru
Gheorghe Buzatu
senator PRM
membru
din 9 dec. 2002
Viorel-Gheorghe Coifan
deputat PNL
membru
din 17 noi. 2003
György Frunda Ilie Ilașcu Ionel Olteanu Virgil Popa
György Frunda
senator UDMR
membru
Ilie Ilașcu
senator PRM
membru
Ionel Olteanu
deputat PSD
membru
Virgil Popa
deputat PSD
membru
Adrian Severin
Adrian Severin
deputat PSD
membru
din 9 dec. 2002
Costică Canacheu Minodora Cliveti Daniel Ionescu Atilla-Béla-László Kelemen
Costică Canacheu
deputat PD
supleant
din 5 mai 2004
Minodora Cliveti
deputat PSD
supleant
Daniel Ionescu
deputat PRM
supleant
Atilla-Béla-László Kelemen
deputat UDMR
supleant
Ion Mocioi Dan-Mircea Popescu Mihai Tudose Florea Voinea
Ion Mocioi
deputat PRM
supleant
Dan-Mircea Popescu
senator PSD
supleant
din 9 dec. 2002
Mihai Tudose
deputat PSD
supleant
Florea Voinea
deputat
supleant

Fosti membri

Viorel Hrebenciuc Valeriu Stoica Corneliu Vadim Tudor
Viorel Hrebenciuc
deputat PSD
până în 28 noi. 2002
Valeriu Stoica
deputat PNL
până în 29 sep. 2003
Corneliu Vadim Tudor
senator PRM
până în 9 dec. 2002

Fosti membri supleanti

Mihai Baciu Doru Laurian Bădulescu Andrei Ioan Chiliman Viorel-Gheorghe Coifan
Mihai Baciu
deputat PSD
până în 5 mai 2004
Doru Laurian Bădulescu
senator PSD
până în 9 dec. 2002
Andrei Ioan Chiliman
deputat PNL
din 17 noi. 2003
până în 24 iun. 2004
Viorel-Gheorghe Coifan
deputat PNL
până în 17 noi. 2003
Gheorghe Fulga
Gheorghe Fulga
deputat PSD
până în 20 feb. 2001

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 25 noiembrie 2020, 20:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro