You are here: Home page > Legislature 2004-2008 > Parliament of Romania > Delegations > APF Versiunea pentru printare

Delegation to the International Assembly of French-speaking Parliamentarians

Răzvan Emil Theodorescu
Răzvan Emil Theodorescu
senator PSD
Chairperson
Radu Anton Câmpeanu Alexandru Ciocâlteu Liana Dumitrescu Aurel Gubandru
Radu Anton Câmpeanu
senator PNL
member
Alexandru Ciocâlteu
deputy PD-L
member
since 19 mar. 2008
Liana Dumitrescu
deputy Minoritati
member
since 16 oct. 2007
Aurel Gubandru
deputy PSD
member
Eugen Mihăescu Vasile Filip Soporan
Eugen Mihăescu
senator PRM
member
since 24 sep. 2008
Vasile Filip Soporan
deputy PSD
member

Former members

Aurel Ardelean Oana Manolescu Dorin-Liviu Nistoran
Aurel Ardelean
senator PD-L
until 24 sep. 2008
Oana Manolescu
deputy Minoritati
until 16 oct. 2007
Dorin-Liviu Nistoran
deputy
until 19 mar. 2008

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 24 may 2022, 14:53
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro