Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-2020 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APCE Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Președinte Pop Liviu-Marian
din 17 apr. 2019
senator PSD 17.04.2019
2. Membri Brăiloiu Tit-Liviu senator PSD
3.   Corlățean Titus senator PSD
4.   Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL 24.06.2020
5.   Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL
6.   Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD
7.   Preda Cezar-Florin deputat PNL
8.   Tușa Adriana Diana deputat PSD
9. Supleanți Badea Viorel Riceard senator PNL
10.   Benkő Erika deputat UDMR
11.   Dobrovie Matei-Adrian
din 24 iun. 2020
deputat PNL 24.06.2020
12.   Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD
13.   Nicolae Andrei deputat PSD
14.   Popa Ion senator PNL
15.   Simionca Ionuț deputat PMP
16.   Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD

Fosti membri ai biroului

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
1. Președinte Corlățean Titus
până în 17 dec. 2018
senator PSD
2.   Cuc Alexandru-Răzvan
din 17 dec. 2018 - până în 17 apr. 2019
deputat PSD

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
din datapâna în data
1. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara deputat Neafiliați 17.12.2018
2. Bulai Iulian deputat USR 18.12.2020
3. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD 5.07.2017
4. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD 17.04.2019
5. Korodi Attila deputat UDMR 28.10.2020
6. Prună Cristina-Mădălina deputat USR 18.12.2020
7. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD 30.08.2020
8. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL 24.06.2020
9. Ștefan Corneliu deputat PSD 13.09.2017 17.12.2018
10. Ștefan Corneliu deputat PSD 15.10.2020

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 1 martie 2021, 3:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro