Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Camera Deputaților > Grupuri > Minoritati Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar al minorităților naționale

 Functia Nume si prenumePartidMembru din
1. Lider Pambuccian Varujan UAR
2. Vicelideri Ganț Ovidiu Victor
din 26 noi. 2019
FDGR
3.   Ghera Giureci-Slobodan
din 26 noi. 2019
UCR
4. Secretari Firczak Iulius Marian UCRR
5.   Longher Victoria
din 3 feb. 2020
DOM POLSKI
6. Membri Adnagi Slavoliub USR
7.   Ampleev Andrian CRLR 12 sep. 2018
8.   Csokany Petronela-Mihaela UBBR
9.   Furic Iarco UDSCR
10.   Grosaru Andi-Gabriel RO.AS.IT
11.   Ibram Iusein UDTR
12.   Petrețchi Nicolae-Miroslav UUR
13.   Popescu Mariana-Venera AMR
14.   Stoica Bogdan-Alin ALAR
15.   Vasile Daniel Pro Europa
16.   Vexler Silviu FCER
17.   Zisopol Dragoș Gabriel UER

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenume
1. Vicelideri Ganț Ovidiu Victor
până în 1 feb. 2017
2.   Zisopol Dragoș Gabriel
până în 26 noi. 2019
3. Secretari Ghera Giureci-Slobodan
din 1 feb. 2017 - până în 26 noi. 2019
4.   Grosaru Andi-Gabriel
din 26 noi. 2019 - până în 3 feb. 2020

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenumePartidMembru pâna
1. Ignat Miron CRLR 14 aug. 2018

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 25 octombrie 2020, 21:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro