Vasile PUȘCAȘ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.13 CLUJ
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat  Vicelider - din feb. 2006
 - până în sep. 2007

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă

Comisii permanente comune
Comisia pentru afaceri europene a Parlamentului României - Secretar
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană (până în dec. 2006) - Secretar

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Membru al Parlamentului European - din feb. 2007
 - până în apr. 2007
 
- Grupul Partidului Socialiștilor Europeni

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Danemarcei  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Azerbaidjan 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Țărilor de Jos (Olanda)