Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
2008-2012 (sen.)
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Ilie Sârbu Versiunea pentru printare

Ilie SÂRBU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR - Presedintele Senatului - din oct. 2008
ales senator în circumscriptia electorala nr.37 TIMIȘ
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2008 - Președinte - din oct. 2008
 sep. - dec. 2008 - Secretar - până în oct. 2008
 feb. - sep. 2008 
 sep. 2007 - feb. 2008 
 feb. - sep. 2007 
 sep. 2006 - feb. 2007 
 feb. - sep. 2006  - din apr. 2006

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură și dezvoltare rurală

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Kuwait  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Venezuela 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Senat 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:185 (în 123 sedinte)
din care declaratii politice:4
Propuneri legislative initiate: 38, din care 8 promulgate legi
Motiuni: 13

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 septembrie 2019, 18:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro