Cristian-Sorin DUMITRESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.34 SUCEAVA

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - iun. 1999 - Vicepreședinte
 sep. - dec. 1998 
 feb. - iun. 1998 
 sep. - dec. 1997 
 feb. - iun. 1997 
 noi. - dec. 1996 
 sep. - dec. 1999 - Chestor

Formatiunea politica:
 
PD-Partidul Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat  Lider

Comisii permanente
Comisia pentru drepturile omului, culte și minorități
Comisia pentru muncă, familie și protecție socială

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei  Vicepreședinte

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Malaezia - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turcia - din feb. 1997