Constantin BĂLĂLĂU
Legislative proposals initiated in legislature 2000-2004

No. Recording no. Title Status
Ch.of Deputies Senate
1.   L115/26.03.2003 Propunere legislativa privind eternizarea faptelor martirilor, eroilor, luptatorilor pentru libertate, combatantilor remarcati si participantilor in revolutia din Decembrie 1989 respinsa
definitiv
2. 255/31.03.2003   Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii si alte drepturi de asigurari sociale, modificata si completata prin Ordonanta de urgenta a Guvernului nr.49/2001 aprobata prin Legea nr.338/2002 respinsa
definitiv
3.   L382/19.09.2001 Propunere legislativa pentru modificarea Legii nr. 35/1997 din 13 martie 1997 privind organizarea si functionarea institutiei Avocatul Poporului, publicata in Monitorul Oficial nr. 48 din 20 martie 1997 respinsa
definitiv
4. 626/28.11.2002   Propunere legislativa privind modificarea si completarea Legii nr.42/1990, republicata. respinsa
definitiv