Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Ioan Talpeș Versiunea pentru printare

Ioan TALPEȘ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.11 CARAȘ-SEVERIN
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în mai 2005
 
independent  - din mai 2005

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în mai 2005
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - din oct. 2008

Comisii permanente
Comisia pentru egalitatea de șanse (din feb. 2007)
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (până în feb. 2007) - Președinte (până în iun. 2005)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO - până în mar. 2007 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Lituania 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Arabă Egipt 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:25 (în 22 sedinte)
din care declaratii politice:2
Propuneri legislative initiate: 7, din care 1 promulgata lege
Motiuni: 2

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 0:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro