Liliana Lucia TOMOIAGĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
aleasa senator în circumscriptia electorala nr.1 ALBA
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 12 octombrie 2006 - HS nr.34/2006
înlocuieste pe: George-Cristian Maior

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru cultură, artă și mijloace de informare în masă (din sep. 2008)
Comisia pentru egalitatea de șanse (din feb. 2007) - Secretar
Comisia pentru drepturile omului, culte și minorități (oct. 2006 - feb. 2008)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Muntenegru