Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Carmen Felicia Tănăsescu Versiunea pentru printare

Carmen Felicia TĂNĂSESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
aleasa senator în circumscriptia electorala nr.8 BRAȘOV
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 19 decembrie 2007
înlocuieste pe: Nicolae-Vlad Popa
data încetarii mandatului: 1 decembrie 2008 -

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru egalitatea de șanse (din feb. 2008)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Irlanda - din mar. 2008
 - până în dec. 2008
 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania - din mar. 2008
 - până în dec. 2008
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Polonă - din mar. 2008
 - până în dec. 2008

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:3 (în 3 sedinte)
din care declaratii politice:1
Propuneri legislative initiate: 5, din care 1 promulgata lege

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 16 octombrie 2019, 13:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro