Laurențiu-Dan LEOREANU, chestor al Camerei Deputaților
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.29 NEAMȚ
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2020 - prezent - Chestor
 feb. - sep. 2020 
 sep. 2019 - feb. 2020 

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal  Vicelider - din sep. 2018
 - până în sep. 2019

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (din sep. 2017)
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (până în sep. 2017)

Comisii speciale comune
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru eleborarea, modificarea și completarea propunerilor legislative în materie electorală - Vicepreședinte

Comisii de ancheta comune
Comisia parlamentară de anchetă privind achizițiile și gestionarea stării de urgență - Vicepreședinte

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația permanentă a Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Procesului de Cooperare din Europa de Sud-Est  membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Singapore 
 Grup parlamentar de prietenie Romania - Republica Uzbekistan 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Democratică Congo 

Biroul parlamentar:
  • Roman, Str. Ștefan cel Mare nr. 212, jud. Neamț