Alexandru PALEOLOGU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1.   L94/07.03.2001 Propunere legislativă - Legea creditului agricol respinsa
definitiv
2.   L99/14.03.2001 Propunere legislativă privind piața valorilor mobiliare retrasa
de catre initiator
3.   L147/01.01.2002 Propunere legislativă privind susținerea financiară a exploatațiilor agricole familiale prin acordarea de prime pe produs respinsa
definitiv
4.   L254/22.05.2002 Propunere legislativă pentru suspendarea aplicării Ordonanței Guvernului nr. 3/2001 privind aprobarea și implementarea programului special de dezvoltare turistică a zonei Sighișoara, aprobată prin Legea 740/2001 respinsa
definitiv
5.   L505/06.11.2002 Propunere legislativă privind accelerarea judecăților în materia restituirilor proprietăților funciare respinsa
definitiv
6.   L528/01.01.2002 Propunere legislativă privind modificarea art.61 din Legea nr.7/1996 a cadastrului și publicității imobiliare respinsa
definitiv
7. 607/01.10.2003   Propunere legislativă privind modificarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale, din 1 aprilie 2000, cu modificările ulterioare retrasa
de catre initiator
8. 693/10.11.2004 L686/2004 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale retrasa
de catre initiator