Valeriu STOICA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
data încetarii mandatului: 29 septembrie 2003 - demisie - HCD nr.18/2003
înlocuit de: Constantin-Gheorghe Avramescu

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în oct. 2003

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în oct. 2003 Lider - până în sep. 2002

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități (din sep. 2002)
Comisia pentru muncă și protecție socială (mar. - sep. 2002)
Comisia juridică, de disciplină și imunități (până în mar. 2002)

Comisii speciale comune
Comisia pentru elaborarea propunerii legislative privind revizuirea Constituției - Vicepreședinte

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei - până în sep. 2003 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Malaezia - până în sep. 2003 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Canada - până în sep. 2003
 Grupul parlamentar de prietenie cu Australia - până în sep. 2003