Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
1996-2000 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Nicolae Vasilescu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Nicolae VASILESCU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 13/29.01.2002   Propunere legislativă privind declarațiile de avere și controlul veridicității acestora. respinsa
definitiv
2. 65/23.02.2004 L12/2004 Proiect de Lege pentru alegerea autorităților administrației publice locale Lege 67/2004
3. 80/16.02.2001   Propunere legislativă pentru completarea art.5 și a art.6 din Legea nr.88/1993, republicată, privind acreditarea instituțiilor de învățământ superior și recunoașterea diplomelor. respinsa
definitiv
4. 110/08.03.2004 L61/2004 Proiect de Lege pentru alegerea Președintelui României Lege 370/2004
5. 199/06.04.2004 L173/2004 Propunere legislativă privind instituirea Zilei naționale a tineretului Lege 425/2004
6. 253/27.03.2003 L204/2003 Propunere legislativă de modificare și completare a Legii nr.84/1995, republicată, cu modificările și completările ulterioare Lege 268/2003
7. 272/28.04.2004 L269/2004 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii privind aprobarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr.121/2001, pentru suspendarea temporară a tuturor procedurilor referitoare la adopțiile internaționale nr.347/2002 respinsa
definitiv
8. 420/28.06.2004 L411/2004 Proiect de Lege pentru alegerea Camerei Deputaților și a Senatului Lege 373/2004
9. 428/30.06.2004 L339/2004 Propunere legislativă privind regimul juridic al Consiliului Tineretului din România respinsa
definitiv
10. 429/30.06.2004 L355/2004 Propunere legislativă "Legea Tineretului" Lege 350/2006
11. 466/08.08.2003   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.68/1992 privind alegerea Camerei Deputaților și a Senatului retrasa
de catre initiator
12. 499/07.10.2002   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.68/1992 privind alegerea Camerei Deputaților și a Senatului. retrasa
de catre initiator

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 25 octombrie 2020, 22:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro