Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2000-2004 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Ioan Aurel Rus Versiunea pentru printare

Ioan Aurel RUS
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.6 BISTRIȚA-NĂSĂUD
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare  Lider - din oct. 2007
 - până în feb. 2008

Comisii permanente
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale
Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați (din feb. 2006) - Secretar (din sep. 2006)
Comisia pentru regulament (din feb. 2008) - Secretar (din feb. 2008)

Alte comisii
Comisia de validare

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comisia Interparlamentară București - Chișinău (partea română) - din mai 2006 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovacă 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Chile 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Malta 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:181 (în 134 sedinte)
din care declaratii politice:50 (din care 36 depuse în scris)
Propuneri legislative initiate: 177, din care 5 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 93
Motiuni: 5

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 mai 2019, 2:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro