Parliamentary activity
2000-2004 (sen.)
1996-2000 (sen.)
1992-1996 (sen.)
1990-1992 (sen.)
 
You are here: Home page > Legislature 1990-1992 > Senate > Oliviu Gherman Versiunea pentru printare

Oliviu GHERMAN
Parliamentary activity in legislature 1990-1992

SENATOR
Constituency no.17 DOLJ
start of the mandate: 18 june 1990

Member of the Standing Bureau
parliamentary session:sep. - oct. 1992 - Vice-Chairman
 feb. - aug. 1992 
 jun. 1990 - feb. 1992 

Political party:
 
FSN-National Salvation Front

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Salvation Front 

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with State of Israel 
 Friendship parliamentary group with United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland  Chairperson

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania monday, 3 august 2020, 20:40
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro