Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2000-2004 (dep.)
1992-1996 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Chamber of Deputies > Costel-Eugen Popescu Versiunea pentru printare

Costel-Eugen POPESCU
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

DEPUTY
Constituency no.29 OLT
start of the mandate: 4 september 1995
replaces: Mihail Viziru

Political party:
 
PSM-Socialist Party of Labour

Parliamentary group:
Parliamentary group socialist - since sep. 1995
 - until sep. 1996
Member non-attached - since sep. 1996

Standing committees
Committee for Culture, Arts, Mass Information Means (since sep. 1995)

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 16 august 2022, 9:22
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro