Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
comisii de mediere
moțiuni
luări de cuvânt în plen
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
1992-1996 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Paula Maria Ivănescu Versiunea pentru printare

Paula Maria IVĂNESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
aleasa senator în circumscriptia electorala nr.31 PRAHOVA
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2005 - feb. 2006 - Secretar
 feb. - sep. 2005 
 dec. 2004 - ian. 2005 
 sep. 2006 - feb. 2007 - Chestor
 feb. - sep. 2006 

Formatiunea politica:
PD-Partidul Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar Dreptate și Adevăr PNL-PD - până în apr. 2007
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - din apr. 2007

Comisii permanente
Comisia pentru muncă, familie și protecție socială
Comisia specială pentru modificarea și completarea Regulamentului Senatului (din feb. 2006)

Comisii de ancheta comune
Comisia parlamentară de anchetă pentru investigări și clarificări referitoare la activitatea ICE Dunărea

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare  membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Maroc 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Serbia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Marele Ducat de Luxemburg 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:129 (în 82 sedinte)
din care declaratii politice:5
Propuneri legislative initiate: 16, din care 6 promulgate legi
Membru în:1 comisii de mediere
Motiuni: 2

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 septembrie 2019, 20:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro