Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
comisii de mediere
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Ovidiu Rădoi Versiunea pentru printare

Ovidiu RĂDOI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.11 CARAȘ-SEVERIN
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în dec. 2006
 
independent  - din dec. 2006

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar Dreptate și Adevăr PNL-PD - până în dec. 2006
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - din dec. 2007

Comisii permanente
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (din sep. 2005)
Comisia pentru buget, finanțe, activitate bancară și piață de capital (până în sep. 2005)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cipru  Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Țărilor de Jos (Olanda) 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:10 (în 10 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 14, din care 3 promulgate legi
Membru în:1 comisii de mediere
Motiuni: 2

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 septembrie 2019, 7:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro