Cristian-Sorin DUMITRESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.35 SUCEAVA

Formatiunea politica:
PD-Partidul Democrat - până în mai 2001
PSD-Partidul Social Democrat - din iun. 2001

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat - până în mai 2001
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din sep. 2001

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități (din feb. 2004)
Comisia pentru politică externă (până în feb. 2004)

Comisii permanente comune
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană (până în iun. 2001)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a OSCE - până în iun. 2001 Președinte
Delegația Parlamentului României la Adunarea Uniunii Europei Occidentale - din mar. 2003 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cuba 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativă a Braziliei