Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania

 Functia Nume si prenume Membru Grupdin data
Presedinte -
Vicepresedinte -
1. Secretar Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL
2. Membri Arcaș Viorel senator PSD
3.   Bode Lucian Nicolae deputat PNL
4.   Bodog Florian Dorel senator PSD
5.   Cazan Mircea-Vasile senator PNL
6.   Cherecheș Viorica deputat PNL
7.   Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD
8.   Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL
9.   Ganea Ion senator PSD
10.   Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati
11.   Iancu Iulian deputat PSD
12.   Mihail Radu-Mihai senator USR
13.   Neață Eugen deputat PSD
14.   Niță Ilie senator PSD
15.   Păle Dănuț deputat PSD
16.   Petric Octavian deputat PRO România
17.   Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD
18.   Rotaru Alexandru deputat PSD 28 mar. 2018

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenume Membru Grup
1. Președinte Tudose Mihai
până în 27 feb. 2019
deputat PRO România

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenume Membru Grupdin datapâna în data
1. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD 1 iul. 2020
2. Munteanu Ioan deputat PSD 23 ian. 2018
3. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD 27 feb. 2019 30 aug. 2020
4. Korodi Attila deputat UDMR 28 oct. 2020
5. Tudose Mihai deputat PRO România 27 feb. 2019