Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.04.2017 > 12:51 Versiunea pentru printare
Marți, 11 aprilie 2017, ora 12:51

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 588/2010 pentru respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 73/2010 pentru modificarea Legii învățământului nr. 84/1995
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:271 132 55 19 21 14 15 15
- voturi pentru (DA):251 132 54 - 21 14 15 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:19 - - 19 - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Badea Leonardo PSD DA
16. Balint Liviu-Ioan PMP DA
17. Banias Mircea Marius ALDE DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Bichineț Corneliu PMP DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL -
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
41. Bran-Voinea Ioana PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Cherecheș Viorica PNL DA
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Chiriță Dumitru PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Codreanu Constantin PMP DA
64. Cosma Andreea PSD DA
65. Cristache Cătălin PMP DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
70. Culeafă Mihai PNL DA
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Dehelean Silviu USR Abținere
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
77. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
78. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drulă Cătălin USR Abținere
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Fădor Angelica PNL DA
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Florea Damian ALDE DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
89. Furic Iarco Minoritati DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilă Camelia PSD DA
93. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghe Tinel PNL DA
99. Gheorghiu Bogdan PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Ghilea Găvrilă PNL DA
102. Ghinea Cristian USR Abținere
103. Giugea Nicolae PNL DA
104. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
105. Halici Nicușor PSD DA
106. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
107. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Huncă Mihaela PSD DA
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
111. Iacomi Iulian PSD DA
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Iftimie Neculai PSD DA
115. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
117. Ionescu George PNL DA
118. Ioniță Antoneta PNL DA
119. Iordache Florin PSD DA
120. Itu Cornel PSD DA
121. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
122. Jivan Luminița-Maria PSD DA
123. Kelemen Hunor UDMR DA
124. Korodi Attila UDMR DA
125. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
126. Lazăr Sorin PSD DA
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
128. Longher Victoria Minoritati DA
129. Lovin Dumitru ALDE DA
130. Lungu Tudorița PNL DA
131. Lupașcu Costel PSD DA
132. Lupescu Dumitru USR Abținere
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
135. Manole Petre-Florin PSD DA
136. Marica Petru-Sorin PSD DA
137. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
138. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
139. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
140. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
141. Mînzatu Roxana PSD DA
142. Mocioalcă Ion PSD DA
143. Mohaci Mihai PSD DA
144. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
145. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
146. Movilă Petru PMP DA
147. Munteanu Ioan PSD DA
148. Mușoiu Ștefan PSD DA
149. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
150. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
151. Neagu Nicolae PNL DA
152. Neață Eugen PSD DA
153. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
154. Nicoară Romeo Florin PNL DA
155. Nicolae Andrei PSD DA
156. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
157. Nicolicea Eugen PSD DA
158. Niță Mihai ALDE DA
159. Niță Nicu PSD DA
160. Nosa Iuliu PSD DA
161. Olar Corneliu PNL DA
162. Olteanu Daniel PNL DA
163. Oprea Dumitru PNL DA
164. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
165. Oros Nechita-Adrian PNL DA
166. Oteșanu Daniela PSD DA
167. Pambuccian Varujan Minoritati DA
168. Paraschiv Rodica PSD DA
169. Pașcan Emil-Marius PMP DA
170. Pau Radu - Adrian PSD DA
171. Păle Dănuț PSD DA
172. Petrea Gabriel PSD DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Petric Octavian PSD DA
175. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
176. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
177. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
178. Ponta Victor-Viorel PSD DA
179. Pop Andrei PSD DA
180. Pop Georgian PSD DA
181. Pop Rareș Tudor USR Abținere
182. Popa Florin PSD DA
183. Popa Mihai Valentin PSD DA
184. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
185. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
186. Popescu Pavel PNL DA
187. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
188. Preda Cezar-Florin PNL DA
189. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
190. Presură Alexandra PSD DA
191. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
192. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
193. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
194. Radu Anișoara PSD DA
195. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
196. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
197. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
198. Rădulescu Alexandru PSD DA
199. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
200. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
201. Răduț Violeta PSD DA
202. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
203. Roman Florin-Claudiu PNL DA
204. Romanescu Cristinel PNL DA
205. Rotaru Alexandru PSD DA
206. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
207. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
208. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
209. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
210. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
211. Sefer Cristian-George PMP DA
212. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
213. Seres Dénes UDMR DA
214. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
215. Simion Lucian-Eduard PSD DA
216. Simionca Ionuț PMP DA
217. Simonis Alfred - Robert PSD DA
218. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
219. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
220. Solomon Adrian PSD DA
221. Spânu Ion PSD DA
222. Stancu Florinel PSD DA
223. Stativă Irinel Ioan PSD DA
224. Stănescu Alexandru PSD DA
225. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
226. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
227. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
228. Suciu Matei PSD DA
229. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
230. Szabó Ödön UDMR DA
231. Șarapatin Elvira PSD DA
232. Șimon Gheorghe PSD DA
233. Șișcu George PNL DA
234. Șotcan Theodora PSD DA
235. Șova Lucian PSD DA
236. Șovăială Constantin PNL DA
237. Ștefan Corneliu PSD DA
238. Ștefan Ion PNL DA
239. Tabugan Ion PMP DA
240. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
241. Terea Ioan PSD DA
242. Todor Adrian PSD DA
243. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
244. Toma Ilie PSD DA
245. Tomac Eugen PMP DA
246. Tripa Florin-Dan PSD DA
247. Trușcă Constantin PSD DA
248. Tudor Beatrice PSD DA
249. Tudose Mihai PSD DA
250. Turcan Raluca PNL DA
251. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
252. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
253. Varga Glad-Aurel PNL DA
254. Varga Vasile PNL DA
255. Vasile Daniel Minoritati DA
256. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
257. Vasilică Radu Costin PSD DA
258. Vass Levente UDMR DA
259. Văcaru Alin Vasile PSD DA
260. Velcea Nicolae PSD DA
261. Vexler Silviu Minoritati DA
262. Vîlceanu Dan PNL DA
263. Vîrză Mihăiță PSD DA
264. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
265. Vlase Petru Gabriel PSD DA
266. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
267. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
268. Vosganian Varujan ALDE DA
269. Weber Mihai PSD DA
270. Zainea Cornel USR Abținere
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 23 octombrie 2021, 16:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro