Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.04.2019 > 16:23 Versiunea pentru printare
Luni, 8 aprilie 2019, ora 16:23

Subiect vot: Retrimitere la comisie PL 340/2018/2019
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:149 80 27 14 9 8 2 7 2
- voturi pentru (DA):132 80 27 1 9 8 - 7 -
- voturi împotrivă (NU):14 - - 13 - - - - 1
- abțineri:3 - - - - - 2 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balint Liviu-Ioan PSD DA
7. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
8. Bejinariu Eugen PSD DA
9. Bende Sándor UDMR DA
10. Benedek Zacharie UDMR DA
11. Bica Dănuț PNL DA
12. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
13. Bode Lucian Nicolae PNL DA
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Botez Mihai-Cătălin USR DA
16. Bran-Voinea Ioana PSD DA
17. Buican Cristian PNL DA
18. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
19. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
20. Burciu Cristina PSD DA
21. Calotă Florică Ică ALDE DA
22. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
23. Cherecheș Florica PNL DA
24. Chiriac Viorel PSD DA
25. Ciocan Dan PSD DA
26. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
27. Cîtea Vasile PSD DA
28. Cobuz Maricela PSD DA
29. Cosma Lavinia-Corina USR NU
30. Csoma Botond UDMR DA
31. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
32. Cupă Ion ALDE DA
33. Cupșa Ioan PNL DA
34. Dîrzu Ioan PSD DA
35. Dobre Mircea-Titus - Abținere
36. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
37. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
38. Dunava Costel Neculai PSD DA
39. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
40. Erdei Dolóczki István UDMR DA
41. Fădor Angelica PNL DA
42. Florea Damian PSD DA
43. Floroiu Ionel PSD DA
44. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
45. Gavrilă Camelia PSD DA
46. Georgescu Nicolae PSD DA
47. Gheorghiu Bogdan PNL DA
48. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
49. Gherman Dumitru PSD DA
50. Gilia Claudia PSD DA
51. Goga Octavian PSD DA
52. Gudu Vasile PNL DA
53. Halici Nicușor PSD DA
54. Hărătău Elena PSD DA
55. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
56. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
57. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
58. Ion Stelian-Cristian USR NU
59. Ioniță Antoneta PNL DA
60. Lazăr Sorin PSD DA
61. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
62. Longher Victoria Minoritati DA
63. Lovin Dumitru ALDE DA
64. Lungu Tudorița PNL DA
65. Lupașcu Costel PSD DA
66. Lupescu Dumitru USR NU
67. Manole Petre-Florin PSD DA
68. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
69. Mînzatu Roxana PSD DA
70. Mohaci Mihai PSD DA
71. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
72. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
73. Mușoiu Ștefan PSD DA
74. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
75. Neață Eugen PSD DA
76. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
77. Nicolae Andrei PSD DA
78. Nicolicea Eugen PSD DA
79. Nistor Laurențiu PSD DA
80. Niță Nicu PSD DA
81. Nosa Iuliu PSD DA
82. Olar Corneliu PNL DA
83. Olteanu Daniel ALDE DA
84. Oprea Dumitru PNL DA
85. Oteșanu Daniela PSD DA
86. Pană Adriana-Doina PSD DA
87. Paraschiv Rodica PSD DA
88. Păle Dănuț PSD DA
89. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
90. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
91. Pop Andrei PSD DA
92. Popa Florin PSD DA
93. Popa Mihai Valentin PSD DA
94. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
95. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
96. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
97. Presură Alexandra PSD DA
98. Prună Cristina-Mădălina USR NU
99. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
100. Rădulescu Alexandru PSD DA
101. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
102. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
103. Răduț Violeta PSD DA
104. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
105. Roman Florin-Claudiu PNL DA
106. Roman Ioan Sorin PSD DA
107. Romanescu Cristinel PNL DA
108. Roșca Lucreția PSD DA
109. Rotaru Alexandru PSD DA
110. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
111. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
112. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
113. Sefer Cristian-George PSD DA
114. Seres Dénes UDMR DA
115. Simonis Alfred - Robert PSD DA
116. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
117. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
118. Stan Viorel PSD DA
119. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
120. Stancu Florinel PSD DA
121. Stănescu Alexandru PSD DA
122. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
123. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
124. Szabó Ödön UDMR DA
125. Șarapatin Elvira PSD DA
126. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
127. Șișcu George PNL DA
128. Șotcan Theodora PSD DA
129. Șova Lucian PSD DA
130. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
131. Teiș Alina PSD DA
132. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
133. Toma Ilie PSD DA
134. Tudor Beatrice PSD DA
135. Turcan Raluca PNL DA
136. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
137. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
138. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
139. Varga Vasile PNL DA
140. Vasile Daniel Minoritati DA
141. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
142. Vass Levente UDMR DA
143. Velcea Nicolae PSD DA
144. Vîrză Mihăiță PSD DA
145. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
146. Vosganian Varujan ALDE DA
147. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
148. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
149. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 23 septembrie 2021, 12:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro