Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.04.2019 > 16:24 Versiunea pentru printare
Luni, 8 aprilie 2019, ora 16:24

Subiect vot: Retrimitere la comisie Pl 509/2018
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:160 82 29 16 11 9 2 9 2
- voturi pentru (DA):143 82 29 - 11 9 1 9 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:17 - - 16 - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benedek Zacharie UDMR DA
14. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Bode Lucian Nicolae PNL DA
18. Bodea Marius PNL DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
21. Bran-Voinea Ioana PSD DA
22. Buican Cristian PNL DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
25. Burciu Cristina PSD DA
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
29. Cherecheș Florica PNL DA
30. Chiriac Viorel PSD DA
31. Ciocan Dan PSD DA
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
33. Cîtea Vasile PSD DA
34. Cobuz Maricela PSD DA
35. Cocoș Vasile PSD DA
36. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
37. Csoma Botond UDMR DA
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
39. Cupă Ion ALDE DA
40. Cupșa Ioan PNL DA
41. Dîrzu Ioan PSD DA
42. Dobre Mircea-Titus - DA
43. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
44. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
45. Dunava Costel Neculai PSD DA
46. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
47. Erdei Dolóczki István UDMR DA
48. Fădor Angelica PNL DA
49. Floroiu Ionel PSD DA
50. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
51. Gavrilă Camelia PSD DA
52. Georgescu Nicolae PSD DA
53. Gheorghiu Bogdan PNL DA
54. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
55. Gherman Dumitru PSD DA
56. Ghinea Cristian USR Abținere
57. Gilia Claudia PSD DA
58. Goga Octavian PSD DA
59. Gudu Vasile PNL DA
60. Halici Nicușor PSD DA
61. Hărătău Elena PSD DA
62. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
63. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
64. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
65. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
66. Ioniță Antoneta PNL DA
67. Lazăr Sorin PSD DA
68. Longher Victoria Minoritati DA
69. Lovin Dumitru ALDE DA
70. Lungu Tudorița PNL DA
71. Lupașcu Costel PSD DA
72. Lupescu Dumitru USR Abținere
73. Macovei Silviu Nicu PSD DA
74. Manole Petre-Florin PSD DA
75. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
76. Mînzatu Roxana PSD DA
77. Mohaci Mihai PSD DA
78. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
79. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
80. Mușoiu Ștefan PSD DA
81. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
82. Neagu Nicolae PNL DA
83. Neață Eugen PSD DA
84. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
85. Nicolae Andrei PSD DA
86. Nicolicea Eugen PSD DA
87. Nistor Laurențiu PSD DA
88. Niță Mihai ALDE DA
89. Niță Nicu PSD DA
90. Nosa Iuliu PSD DA
91. Olar Corneliu PNL DA
92. Olteanu Daniel ALDE DA
93. Oprea Dumitru PNL DA
94. Oros Nechita-Adrian PNL DA
95. Oteșanu Daniela PSD DA
96. Pană Adriana-Doina PSD DA
97. Paraschiv Rodica PSD DA
98. Pașcan Emil-Marius PMP DA
99. Păle Dănuț PSD DA
100. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
101. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
102. Pop Andrei PSD DA
103. Popa Florin PSD DA
104. Popa Mihai Valentin PSD DA
105. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
106. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
107. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
108. Presură Alexandra PSD DA
109. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
110. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
111. Rădulescu Alexandru PSD DA
112. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
113. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
114. Răduț Violeta PSD DA
115. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
116. Roman Florin-Claudiu PNL DA
117. Roman Ioan Sorin PSD DA
118. Romanescu Cristinel PNL DA
119. Roșca Lucreția PSD DA
120. Rotaru Alexandru PSD DA
121. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
122. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
123. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
124. Sefer Cristian-George PSD DA
125. Seres Dénes UDMR DA
126. Simonis Alfred - Robert PSD DA
127. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
128. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
129. Stan Viorel PSD DA
130. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
131. Stancu Florinel PSD DA
132. Stănescu Alexandru PSD DA
133. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
134. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
135. Szabó Ödön UDMR DA
136. Șarapatin Elvira PSD DA
137. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
138. Șișcu George PNL DA
139. Șotcan Theodora PSD DA
140. Șova Lucian PSD DA
141. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
142. Teiș Alina PSD DA
143. Toma Ilie PSD DA
144. Tudor Beatrice PSD DA
145. Turcan Raluca PNL DA
146. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
147. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
148. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
149. Varga Vasile PNL DA
150. Vasile Daniel Minoritati DA
151. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
152. Vass Levente UDMR DA
153. Velcea Nicolae PSD DA
154. Vexler Silviu Minoritati DA
155. Vîrză Mihăiță PSD DA
156. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
157. Vosganian Varujan ALDE DA
158. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
159. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
160. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 23 septembrie 2021, 12:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro