Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.11.2019 > 13:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 noiembrie 2019, ora 13:06

Poziție pe
ordinea de zi:
36
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 242/2019 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.27/2019 pentru completarea art.230 din Legea nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:240 101 46 24 18 10 10 12 15 4
- voturi pentru (DA):222 101 45 24 1 10 10 12 15 4
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - - - -
- abțineri:17 - 1 - 16 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR Abținere
8. Arsu Alin-Ionuț USR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR Abținere
19. Benedek Zacharie UDMR Abținere
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Benkő Erika UDMR Abținere
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
32. Bran Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Cherecheș Viorica PNL DA
47. Chichirău Cosette-Paula USR DA
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Cioabă Petre PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
55. Cosma Lavinia-Corina USR DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Cristache Cătălin PMP DA
58. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
59. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
60. Csoma Botond UDMR Abținere
61. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
62. Culeafă Mihai PNL DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL DA
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
76. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
77. Farago Petru UDMR Abținere
78. Fădor Angelica PNL DA
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Furic Iarco Minoritati DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilă Camelia PSD DA
85. Găină Mihăiță - DA
86. Georgescu Laura PSD DA
87. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
88. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Gherman Dumitru PSD DA
91. Ghilea Găvrilă PNL DA
92. Gilia Claudia PSD DA
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
94. Gudu Vasile PNL DA
95. Halici Nicușor PSD DA
96. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
97. Hărătău Elena PSD DA
98. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
99. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
100. Huncă Mihaela PRO Europa DA
101. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
102. Iancu Iulian PSD DA
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Intotero Natalia-Elena PSD DA
106. Ion Stelian-Cristian USR DA
107. Ionescu George PNL DA
108. Ioniță Antoneta PNL DA
109. Iordache Florin PSD DA
110. Itu Cornel PSD DA
111. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
112. Jivan Luminița-Maria PSD DA
113. Kelemen Hunor UDMR Abținere
114. Korodi Attila UDMR Abținere
115. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
116. Lazăr Sorin PSD DA
117. Lovin Dumitru ALDE DA
118. Lungu Tudorița PNL DA
119. Lupașcu Costel PSD DA
120. Lupescu Dumitru USR DA
121. Macovei Silviu Nicu PSD DA
122. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
123. Manole Petre-Florin PSD DA
124. Mareș Mara PNL DA
125. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
126. Mircea Florin PSD DA
127. Mînzatu Roxana PSD DA
128. Mocanu Adrian ALDE DA
129. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
130. Mohaci Mihai PRO Europa DA
131. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
132. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
133. Movilă Petru PMP DA
134. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
135. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
136. Neagu Nicolae PNL DA
137. Neață Eugen PSD DA
138. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
139. Nicoară Romeo Florin PNL DA
140. Nicolae Andrei PSD DA
141. Nicolicea Eugen PSD DA
142. Nistor Laurențiu PSD DA
143. Niță Mihai PRO Europa DA
144. Niță Nicu PSD DA
145. Nosa Iuliu PSD DA
146. Oprea Dumitru PNL DA
147. Oros Nechita-Adrian PNL DA
148. Oteșanu Daniela PSD DA
149. Palăr Ionel PNL DA
150. Pambuccian Varujan Minoritati DA
151. Pană Adriana-Doina PSD DA
152. Paraschiv Rodica PSD DA
153. Pașcan Emil-Marius PMP DA
154. Păle Dănuț PSD DA
155. Petcu Toma-Florin ALDE DA
156. Petrea Gabriel PRO Europa DA
157. Petric Octavian PRO Europa DA
158. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
159. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
160. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
161. Pop Andrei PSD DA
162. Pop Tudor Rareș USR DA
163. Popa Florin PSD DA
164. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
165. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
166. Preda Cezar-Florin PNL DA
167. Presură Alexandra PSD DA
168. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
169. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
170. Prună Cristina-Mădălina USR DA
171. Radu Anișoara PSD DA
172. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
173. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
174. Rădulescu Alexandru PSD DA
175. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
176. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
177. Răduț Violeta PSD DA
178. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
179. Roman Florin-Claudiu PNL DA
180. Roman Ioan Sorin PSD DA
181. Romanescu Cristinel PNL DA
182. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
183. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
184. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
185. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
186. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
187. Sefer Cristian-George PSD DA
188. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
189. Seres Dénes UDMR Abținere
190. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
191. Simionca Ionuț PMP DA
192. Simonis Alfred - Robert PSD DA
193. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
194. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
195. Solomon Adrian PSD DA
196. Spânu Ion PRO Europa DA
197. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
198. Stan Viorel PSD DA
199. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
200. Stancu Florinel PRO Europa DA
201. Stativă Irinel Ioan PSD DA
202. Stănescu Alexandru PSD DA
203. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
204. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
205. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
206. Szabó Ödön UDMR NU
207. Șarapatin Elvira PSD DA
208. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
209. Șimon Gheorghe PSD DA
210. Șișcu George PNL DA
211. Șotcan Theodora PSD DA
212. Șovăială Constantin PNL DA
213. Ștefan Corneliu PSD DA
214. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
215. Tabugan Ion ALDE DA
216. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
217. Teacă Alexandru PMP DA
218. Teiș Alina PSD DA
219. Terea Ioan PSD DA
220. Tîlvăr Angel PSD DA
221. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
222. Toma Ilie PSD DA
223. Trăilă Cristina PNL DA
224. Tudor Beatrice PSD DA
225. Turcan Raluca PNL DA
226. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
227. Tușa Adriana Diana PSD DA
228. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
229. Vasile Daniel Minoritati DA
230. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
231. Vasilică Radu Costin PSD DA
232. Vass Levente UDMR Abținere
233. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
234. Vîlceanu Dan PNL DA
235. Vîrză Mihăiță PSD DA
236. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
237. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
238. Weber Mihai PSD DA
239. Zainea Cornel USR DA
240. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 1 iunie 2020, 2:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro