Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.11.2019 > 12:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 noiembrie 2019, ora 12:45

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare pentru modificarea si completarea Hotararii Camerei Deputatilor nr. 42/2018 privind aprobarea structurii organizatorice si a statului de functii ale serviciilor Camerei Deputatilor (PHCD 61/2019).
PHC 61/2019 pentru modificarea și completarea Hotărârii Camerei Deputaților nr. 42/2018 privind aprobarea structurii organizatorice și a statului de funcții ale serviciilor Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:233 95 46 22 17 9 8 14 16 6
- voturi pentru (DA):209 95 46 - 17 9 8 14 15 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:22 - - 21 - - - - - 1
- nu au votat:2 - - 1 - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
13. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
22. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
29. Borza Remus-Adrian PSD DA
30. Bran Ioana PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Bulai Iulian USR Abținere
34. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Cherecheș Viorica PNL DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
44. Chiriac Viorel PSD DA
45. Cioabă Petre PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
51. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
53. Cristache Cătălin PMP DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
56. Csoma Botond UDMR DA
57. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
58. Culeafă Mihai PNL DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Dehelean Silviu USR Abținere
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Dobre Victor Paul PNL DA
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
67. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Farago Petru UDMR DA
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
75. Florea Damian PRO Europa DA
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
79. Furic Iarco Minoritati DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilă Camelia PSD DA
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
84. Găină Mihăiță - DA
85. Georgescu Laura PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Gherman Dumitru PSD DA
90. Ghilea Găvrilă PNL DA
91. Gilia Claudia PSD DA
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
93. Halici Nicușor PSD DA
94. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
95. Hărătău Elena PSD DA
96. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Huncă Mihaela PRO Europa DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
101. Intotero Natalia-Elena PSD DA
102. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
103. Ionescu George PNL DA
104. Ioniță Antoneta PNL DA
105. Iordache Florin PSD DA
106. Itu Cornel PSD DA
107. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
108. Jivan Luminița-Maria PSD DA
109. Kelemen Hunor UDMR DA
110. Korodi Attila UDMR DA
111. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
112. Lazăr Sorin PSD DA
113. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
114. Longher Victoria Minoritati DA
115. Lovin Dumitru ALDE DA
116. Lungu Tudorița PNL DA
117. Lupașcu Costel PSD DA
118. Lupescu Dumitru USR Abținere
119. Macovei Silviu Nicu PSD DA
120. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
121. Manole Petre-Florin PSD DA
122. Mareș Mara PNL DA
123. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
124. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
125. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
126. Mircea Florin PSD DA
127. Mînzatu Roxana PSD DA
128. Mocanu Adrian ALDE DA
129. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
130. Mohaci Mihai PRO Europa DA
131. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
132. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
133. Movilă Petru PMP DA
134. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
135. Neagu Nicolae PNL DA
136. Neață Eugen PSD DA
137. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
138. Nicolae Andrei PSD DA
139. Nistor Laurențiu PSD DA
140. Niță Nicu PSD DA
141. Nosa Iuliu PSD DA
142. Oprea Dumitru PNL DA
143. Oros Nechita-Adrian PNL DA
144. Oteșanu Daniela PSD DA
145. Palăr Ionel PNL DA
146. Pambuccian Varujan Minoritati DA
147. Pană Adriana-Doina PSD DA
148. Paraschiv Rodica PSD DA
149. Pașcan Emil-Marius PMP DA
150. Păle Dănuț PSD DA
151. Petcu Toma-Florin ALDE DA
152. Petrea Gabriel PRO Europa DA
153. Petric Octavian PRO Europa DA
154. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
155. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
156. Ponta Victor-Viorel PRO Europa -
157. Pop Andrei PSD DA
158. Popa Florin PSD DA
159. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
160. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
161. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
162. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
163. Preda Cezar-Florin PNL DA
164. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
165. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
166. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
167. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
168. Rădulescu Alexandru PSD DA
169. Rădulescu Dan-Răzvan USR -
170. Răduț Violeta PSD DA
171. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
172. Roman Florin-Claudiu PNL DA
173. Roman Ioan Sorin PSD DA
174. Romanescu Cristinel PNL DA
175. Rotaru Alexandru PSD DA
176. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
177. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
178. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
179. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
180. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
181. Sefer Cristian-George PSD DA
182. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
183. Seres Dénes UDMR DA
184. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
185. Simionca Ionuț PMP DA
186. Simonis Alfred - Robert PSD DA
187. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
188. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
189. Solomon Adrian PSD DA
190. Spânu Ion PRO Europa DA
191. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
192. Stancu Florinel PRO Europa DA
193. Stativă Irinel Ioan PSD DA
194. Stănescu Alexandru PSD DA
195. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
196. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
197. Șarapatin Elvira PSD DA
198. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
199. Șișcu George PNL DA
200. Șotcan Theodora PSD DA
201. Șovăială Constantin PNL DA
202. Ștefan Corneliu PSD DA
203. Ștefan Ion PNL DA
204. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
205. Tabugan Ion ALDE DA
206. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
207. Teacă Alexandru PMP DA
208. Teiș Alina PSD DA
209. Terea Ioan PSD DA
210. Tîlvăr Angel PSD DA
211. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
212. Toma Ilie PSD DA
213. Trăilă Cristina PNL DA
214. Tudor Beatrice PSD DA
215. Turcan Raluca PNL DA
216. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
217. Tușa Adriana Diana PSD DA
218. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
219. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
220. Varga Vasile PNL DA
221. Vasile Daniel Minoritati DA
222. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
223. Vasilică Radu Costin PSD DA
224. Vass Levente UDMR DA
225. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
226. Vișan George-Gabriel PSD DA
227. Vîlceanu Dan PNL DA
228. Vîrză Mihăiță PSD DA
229. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
230. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
231. Weber Mihai PSD DA
232. Zainea Cornel USR Abținere
233. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 30 martie 2020, 10:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro