Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2019 > 13:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 decembrie 2019, ora 13:21

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 654/2019 privind abilitarea Guvernului de a emite ordonanțe
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:304 124 69 26 19 15 12 16 17 6
- voturi pentru (DA):288 120 69 26 19 14 12 16 7 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:16 4 - - - 1 - - 10 1
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușcă Dănuț PSD DA
10. Antal István-János UDMR DA
11. Anton Anton ALDE DA
12. Apjok Norbert UDMR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Arsu Alin-Ionuț USR DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Axinte Vasile PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
19. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bodea Marius PNL DA
35. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
36. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
37. Bontea Vlad PSD DA
38. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
39. Borza Remus-Adrian PSD DA
40. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
43. Bran Ioana PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
50. Burciu Cristina PSD DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică ALDE DA
53. Căciulă Aurel PSD DA
54. Călin Ion PSD DA
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
58. Cherecheș Florica PNL DA
59. Cherecheș Viorica PNL DA
60. Chichirău Cosette-Paula USR DA
61. Chiriac Viorel PSD DA
62. Cioabă Petre PSD DA
63. Ciocan Dan PSD DA
64. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
66. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO Europa DA
67. Cîtea Vasile PSD DA
68. Cobuz Maricela PSD DA
69. Cocoș Vasile PSD DA
70. Codreanu Constantin PMP DA
71. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
72. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
73. Constantin Daniel - DA
74. Cosma Andreea PSD DA
75. Cosma Lavinia-Corina USR DA
76. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
77. Cristache Cătălin PMP DA
78. Csép Éva-Andrea UDMR DA
79. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
80. Csoma Botond UDMR DA
81. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
82. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
83. Culeafă Mihai PNL DA
84. Cupă Ion ALDE DA
85. Cupșa Ioan PNL DA
86. Dehelean Silviu USR DA
87. Dinu Cristina-Elena PSD DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL DA
90. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
91. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
92. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
93. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
94. Drulă Cătălin USR DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dunava Costel Neculai PSD DA
97. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Farago Petru UDMR DA
100. Fădor Angelica PNL DA
101. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
102. Florea Damian PRO Europa DA
103. Florea Oana-Consuela PSD DA
104. Floroiu Ionel PSD DA
105. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
106. Furic Iarco Minoritati DA
107. Furtună Mirela PSD DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilă Camelia PSD DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
111. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
112. Găină Mihăiță PNL DA
113. Georgescu Laura PSD DA
114. Georgescu Nicolae PSD DA
115. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
116. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
117. Gheorghe Tinel PNL DA
118. Gheorghiu Bogdan PNL DA
119. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
120. Gherman Dumitru PSD DA
121. Ghilea Găvrilă PNL DA
122. Gilia Claudia PSD DA
123. Giugea Nicolae PNL DA
124. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
125. Gudu Vasile PNL DA
126. Halici Nicușor PSD DA
127. Hărătău Elena PNL DA
128. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
129. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
130. Huncă Mihaela PRO Europa Abținere
131. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
132. Iancu Iulian PSD DA
133. Iancu Marius-Ionel PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ion Stelian-Cristian USR DA
138. Ionescu George PNL DA
139. Ioniță Antoneta PNL DA
140. Iordache Florin PSD DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
143. Kelemen Hunor UDMR DA
144. Korodi Attila UDMR DA
145. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
146. Lazăr Sorin PSD DA
147. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
148. Longher Victoria Minoritati DA
149. Lovin Dumitru ALDE DA
150. Lungu Tudorița PNL DA
151. Lupașcu Costel PSD DA
152. Lupescu Dumitru USR DA
153. Macovei Silviu Nicu PSD DA
154. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
155. Manole Petre-Florin PSD DA
156. Mareș Mara PNL DA
157. Marica Petru-Sorin PRO Europa Abținere
158. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
159. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
160. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
161. Mihalescul Dumitru PNL DA
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Mircea Florin PSD DA
164. Mînzatu Roxana PSD DA
165. Mocanu Adrian ALDE DA
166. Mocioalcă Ion PRO Europa Abținere
167. Moise Costin-Sebastian PMP DA
168. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
169. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
170. Movilă Petru PMP DA
171. Mușoiu Ștefan PSD DA
172. Nasra Gabriel-Horia PSD Abținere
173. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
174. Neagu Nicolae PNL DA
175. Neață Eugen PSD DA
176. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa Abținere
177. Nicoară Romeo Florin PNL DA
178. Nicolae Andrei PSD Abținere
179. Nicolicea Eugen PSD DA
180. Nistor Laurențiu PSD DA
181. Niță Mihai PRO Europa Abținere
182. Niță Nicu PSD DA
183. Nosa Iuliu PSD DA
184. Olteanu Daniel ALDE DA
185. Oprea Dumitru PNL DA
186. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
187. Oros Nechita-Adrian PNL DA
188. Oteșanu Daniela PSD DA
189. Palăr Ionel PNL DA
190. Pambuccian Varujan Minoritati DA
191. Pană Adriana-Doina PSD DA
192. Paraschiv Rodica PSD DA
193. Pașcan Emil-Marius PMP DA
194. Păle Dănuț PSD DA
195. Petcu Toma-Florin ALDE DA
196. Petrea Gabriel PRO Europa DA
197. Petric Octavian PRO Europa Abținere
198. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
199. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
200. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD Abținere
201. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa Abținere
202. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
203. Pop Andrei PSD DA
204. Pop Tudor Rareș USR DA
205. Popa Florin PSD DA
206. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
207. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
208. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
209. Popescu Pavel PNL DA
210. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
211. Preda Cezar-Florin PNL DA
212. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
213. Presură Alexandra PSD DA
214. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
215. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
216. Prună Cristina-Mădălina USR DA
217. Radu Anișoara PSD DA
218. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
219. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
220. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
221. Rădulescu Alexandru PSD DA
222. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
223. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
224. Răduț Violeta PSD DA
225. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
226. Roman Florin-Claudiu PNL DA
227. Roman Ioan Sorin PSD DA
228. Romanescu Cristinel PNL DA
229. Roșca Lucreția PSD DA
230. Rotaru Alexandru PSD DA
231. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
232. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
233. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
234. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
235. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
236. Sefer Cristian-George PSD DA
237. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
238. Seres Dénes UDMR DA
239. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
240. Simion Lucian-Eduard PSD DA
241. Simionca Ionuț PMP DA
242. Simonis Alfred - Robert PSD DA
243. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
244. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
245. Solomon Adrian PSD DA
246. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
247. Stan Viorel PSD DA
248. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
249. Stancu Florinel PRO Europa Abținere
250. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
251. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
252. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
253. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
254. Suciu Matei PSD DA
255. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
256. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
257. Szabó Ödön UDMR DA
258. Șarapatin Elvira PSD DA
259. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
260. Șimon Gheorghe PSD DA
261. Șișcu George PNL DA
262. Șotcan Theodora PSD DA
263. Șova Lucian PSD DA
264. Șovăială Constantin PNL DA
265. Ștefan Corneliu PSD DA
266. Ștefan Ion PNL DA
267. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
268. Tabugan Ion ALDE DA
269. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
270. Teacă Alexandru PMP DA
271. Teiș Alina PSD DA
272. Terea Ioan PSD DA
273. Tîlvăr Angel PSD DA
274. Todor Adrian PSD DA
275. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
276. Toma Ilie PSD DA
277. Trăilă Cristina PNL DA
278. Tripa Florin-Dan PSD DA
279. Tudor Beatrice PSD DA
280. Turcan Raluca PNL DA
281. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
282. Tușa Adriana Diana PSD DA
283. Țachianu Marian PSD DA
284. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
285. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
286. Varga Glad-Aurel PNL DA
287. Varga Vasile PNL DA
288. Vasile Daniel Minoritati DA
289. Vasilică Radu Costin PSD DA
290. Văcaru Alin Vasile PRO Europa Abținere
291. Velcea Nicolae PSD DA
292. Vexler Silviu Minoritati DA
293. Vișan George-Gabriel PSD DA
294. Vîlceanu Dan PNL DA
295. Vîrză Mihăiță PSD DA
296. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
297. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa Abținere
298. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
299. Vosganian Varujan ALDE DA
300. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
301. Weber Mihai PSD DA
302. Zainea Cornel USR DA
303. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
304. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 3 aprilie 2020, 22:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro