Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.03.2020 > 16:17 Versiunea pentru printare
Luni, 9 martie 2020, ora 16:17

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 638/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.248/2015 privind stimularea participării în învățământul preșcolar a copiilor provenind din familii defavorizate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:176 75 42 17 11 6 11 6 8
- voturi pentru (DA):161 72 42 7 10 6 11 5 8
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - - -
- abțineri:12 1 - 10 - - - 1 -
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Anton Anton - DA
6. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
7. Babuș Radu PSD DA
8. Balan Ioan PNL DA
9. Balint Liviu-Ioan PNL DA
10. Banias Mircea Marius PNL DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Birchall Ana - DA
18. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
19. Biró Rozália-Ibolya UDMR -
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Bontea Vlad PSD DA
25. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
26. Borza Remus-Adrian PNL DA
27. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
28. Bran Ioana PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR Abținere
33. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
34. Burciu Cristina PNL DA
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Calotă Florică Ică - DA
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica - DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Cioabă Petre PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Cîtea Vasile PSD NU
46. Cocoș Vasile PSD DA
47. Codreanu Constantin PMP DA
48. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
49. Csép Éva-Andrea UDMR DA
50. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
51. Cupă Ion PMP DA
52. Dinu Cristina-Elena PSD DA
53. Dîrzu Ioan PSD DA
54. Dobre Victor Paul PNL DA
55. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
56. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
57. Drulă Cătălin USR Abținere
58. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Fădor Angelica PNL DA
61. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
62. Florea Oana-Consuela PSD DA
63. Furtună Mirela PSD DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
65. Gavrilă Camelia PSD DA
66. Găină Mihăiță PNL DA
67. Georgescu Laura PSD DA
68. Georgescu Nicolae PSD DA
69. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
70. Gheorghe Tinel PNL DA
71. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
72. Gherman Dumitru PSD DA
73. Ghilea Găvrilă PNL DA
74. Giugea Nicolae PNL DA
75. Gudu Vasile PNL DA
76. Hărătău Elena PNL DA
77. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
78. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
79. Huncă Mihaela PRO Europa Abținere
80. Iancu Marius-Ionel PSD DA
81. Ibram Iusein Minoritati DA
82. Intotero Natalia-Elena PSD DA
83. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
84. Ioniță Antoneta PNL DA
85. Iordache Florin PSD DA
86. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
87. Kelemen Hunor UDMR DA
88. Lazăr Sorin PSD DA
89. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
90. Longher Victoria Minoritati DA
91. Lovin Dumitru - DA
92. Lungu Tudorița PNL DA
93. Lupașcu Costel PSD DA
94. Lupescu Dumitru USR Abținere
95. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
96. Manole Petre-Florin PSD NU
97. Mareș Mara PNL DA
98. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
101. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
102. Mihalescul Dumitru PNL DA
103. Mircea Florin PSD DA
104. Mohaci Mihai PRO Europa DA
105. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
106. Movilă Petru PMP DA
107. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
108. Neagu Nicolae PNL DA
109. Neață Eugen PSD DA
110. Nistor Laurențiu PSD DA
111. Niță Mihai PRO Europa DA
112. Niță Nicu PSD DA
113. Nosa Iuliu PSD DA
114. Oteșanu Daniela PSD DA
115. Palăr Ionel PNL DA
116. Pană Adriana-Doina PSD DA
117. Paraschiv Rodica PSD DA
118. Pașcan Emil-Marius PMP DA
119. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
120. Păle Dănuț PSD DA
121. Petric Octavian PRO Europa DA
122. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
123. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
124. Pop Andrei PSD DA
125. Pop Tudor Rareș USR DA
126. Popa Florin PSD DA
127. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
128. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
129. Preda Cezar-Florin PNL DA
130. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
131. Prună Cristina-Mădălina USR DA
132. Radu Anișoara PSD DA
133. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
134. Răduț Violeta PSD DA
135. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
136. Roman Florin-Claudiu PNL DA
137. Roman Ioan Sorin PSD DA
138. Romanescu Cristinel PNL DA
139. Roșca Lucreția PSD DA
140. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
141. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
142. Sefer Cristian-George PSD DA
143. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
144. Simion Lucian-Eduard PSD DA
145. Simonis Alfred - Robert PSD DA
146. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
147. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
148. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
149. Stan Viorel PSD DA
150. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
151. Stănescu Alexandru PSD DA
152. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
153. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
154. Surgent Marius-Gheorghe - DA
155. Szabó Ödön UDMR DA
156. Șarapatin Elvira PSD DA
157. Șișcu George PNL DA
158. Șovăială Constantin PNL DA
159. Tabugan Ion - DA
160. Teacă Alexandru PMP DA
161. Teiș Alina PSD DA
162. Terea Ioan PSD DA
163. Tîlvăr Angel PSD DA
164. Toma Ilie PSD DA
165. Trăilă Cristina PNL DA
166. Tudor Beatrice PSD DA
167. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
168. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
169. Velcea Nicolae PSD DA
170. Vexler Silviu Minoritati DA
171. Vîrză Mihăiță PSD DA
172. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
173. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
174. Zainea Cornel USR DA
175. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
176. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 1 iunie 2020, 0:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro