Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2021 > 12:08 Versiunea pentru printare
Joi, 3 iunie 2021, ora 12:08

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 113/2021 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.221/2020 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.37/2007 privind stabilirea cadrului de aplicare a regulilor privind perioadele de conducere, pauzele și perioadele de odihnă ale conducătorilor auto și utilizarea aparatelor de înregistrare a activității acestora
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:288 98 81 51 25 17 16
- voturi pentru (DA):288 98 81 51 25 17 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
27. Bălășoiu Aurel PSD DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad USR DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bulai Oana-Gianina PSD DA
46. Burciu Cristina PNL DA
47. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda USR DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra USR DA
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
54. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
56. Chelaru Mircia AUR DA
57. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
58. Chichirău Cosette-Paula USR DA
59. Chira Claudiu-Martin PNL DA
60. Chirilă Virgil Alin PSD DA
61. Ciofu Cătălina PNL DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciornei Radu Tudor USR DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Coarnă Dumitru PSD DA
66. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Cristea Andi-Lucian PSD DA
69. Cristian Brian USR DA
70. Crîstici Ognean Minoritati DA
71. Crușoveanu Marian PNL DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Dancă Ionel PNL DA
75. Dămureanu Ringo AUR DA
76. Dehelean Silviu USR DA
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Drancă Andrei-Iulian USR DA
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
82. Dumitru Florian-Emil PNL DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Enachi Raisa AUR DA
85. Farago Petru UDMR DA
86. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
87. Fălcoi Nicu USR DA
88. Fechet Mircea PNL DA
89. Feodor Silviu Minoritati DA
90. Feodorov Lucian AUR DA
91. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Flucuș Dumitru PNL DA
97. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
98. Furtună Mirela PSD DA
99. Gál Károly UDMR DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilă Anamaria AUR DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gheba Daniel-Sorin USR DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
106. Gheorghiu Bogdan PNL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Giurgiu Adrian USR DA
109. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
110. Gliga Dumitrița PSD DA
111. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
112. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
115. Hajdu Gábor UDMR DA
116. Halici Nicușor PSD DA
117. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
118. Havârneanu Filip USR DA
119. Hărătău Elena PNL DA
120. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
121. Horga Maria-Gabriela PNL DA
122. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
123. Huțu Alexandra PSD DA
124. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
125. Ichim Cristian-Paul USR DA
126. Ilie Victor USR DA
127. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ion Stelian-Cristian USR DA
130. Ionescu George PNL DA
131. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
132. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
133. Kelemen Attila UDMR DA
134. Kelemen Hunor UDMR DA
135. Kiss János PNL DA
136. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
137. Könczei Csaba UDMR DA
138. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
139. Lazăr Ion-Marian USR DA
140. Lazăr Teodor USR DA
141. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
142. Longher Ghervazen Minoritati DA
143. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
144. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
145. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
146. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
147. Macovei Silviu Nicu PSD DA
148. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
149. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
150. Mang Ioan PSD DA
151. Manta Claudiu PSD DA
152. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
153. Mărculescu Dumitru PNL DA
154. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
155. Miftode Marius-Andrei USR DA
156. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Miklós Zoltán UDMR DA
159. Mina Marian PSD DA
160. Mircea Florin PSD DA
161. Miruță Radu-Dinel USR DA
162. Mitrea Dumitrina AUR DA
163. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
164. Moisin Radu-Marin PNL DA
165. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
166. Molnar Ervin PNL DA
167. Molnar Radu-Iulian USR DA
168. Morar Olivia-Diana PNL DA
169. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
170. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
171. Munteanu Remus PSD DA
172. Murariu Oana USR DA
173. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
174. Mușoiu Ștefan PSD DA
175. Nacov Gheorghe Minoritati DA
176. Nagy Szabolcs UDMR DA
177. Nagy Vasile AUR DA
178. Nassar Rodica PSD DA
179. Năcuță Sorin PNL DA
180. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
181. Neagu Denisa-Elena USR DA
182. Neață Eugen PSD DA
183. Nechita Aurel PSD DA
184. Niță Nicu PSD DA
185. Orban Ludovic PNL DA
186. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
187. Oteșanu Daniela PSD DA
188. Özmen Oana-Marciana USR DA
189. Paladi George-Adrian PSD DA
190. Pambuccian Varujan Minoritati DA
191. Panait Radu USR DA
192. Paraschiv Rodica PSD DA
193. Pavelescu Nicolae PSD DA
194. Pecingină Gheorghe PNL DA
195. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
196. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
197. Piper-Savu Florin PSD DA
198. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
199. Plăiașu Gabriel PNL DA
200. Polak Tudor PNL DA
201. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
202. Pop Darius AUR DA
203. Pop Rareș Tudor USR DA
204. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
205. Popescu Dan-Cristian PSD DA
206. Popescu Pavel PNL DA
207. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
208. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
209. Popica Eduard-Andrei PSD DA
210. Predescu Ana-Loredana PSD DA
211. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
212. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
213. Prună Cristina-Mădălina USR DA
214. Prunean Alin-Costel USR DA
215. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
216. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
217. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
218. Roman Nicolae AUR DA
219. Roșca Mircea PNL DA
220. Rujan Dumitru PNL DA
221. Salan Viorel PSD DA
222. Sandu Viorica PSD DA
223. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
224. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
225. Scripnic Lilian AUR DA
226. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
227. Seres Dénes UDMR DA
228. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
229. Simion George-Nicolae AUR DA
230. Simonis Alfred - Robert PSD DA
231. Solomon Adrian PSD DA
232. Stancu Ionel Minoritati DA
233. Stancu Paul PSD DA
234. Stativă Irinel Ioan PSD DA
235. Stănescu Vetuța PNL DA
236. Stângă George-Cătălin PNL DA
237. Stoian Maria PNL DA
238. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
239. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
240. Stoica Diana USR DA
241. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
242. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
243. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
244. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
245. Szabó Ödön UDMR DA
246. Șandru Cosmin PNL DA
247. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
248. Șerban Gianina AUR DA
249. Șimon Gheorghe PSD DA
250. Șișcu George PNL DA
251. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
252. Șoldan Gheorghe PSD DA
253. Șoptică Costel PNL DA
254. Șovăială Constantin PNL DA
255. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
256. Tanasă Dan AUR DA
257. Tănase Antonel PNL DA
258. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
259. Tătaru Nelu PNL DA
260. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
261. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
262. Terente Eugen USR DA
263. Thellmann Christine PNL DA
264. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
265. Toda Daniel-Liviu USR DA
266. Todosiu Beniamin USR DA
267. Toma Vasilică PSD DA
268. Trăilă Cristina PNL DA
269. Tudorache Daniel PSD DA
270. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
271. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
272. Turcan Raluca PNL DA
273. Tuță George-Cristian PNL DA
274. Țachianu Marian PSD DA
275. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
276. Țoiu Oana-Silvia USR DA
277. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
278. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
279. Varga Glad-Aurel PNL DA
280. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
281. Vexler Silviu Minoritati DA
282. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
283. Vîlceanu Dan PNL DA
284. Vulpescu Ioan PSD DA
285. Wiener Adrian USR DA
286. Zakarias Zoltán UDMR DA
287. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
288. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 24 mai 2022, 21:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro