Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:07

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-2
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 166/2008 pentru modificarea și completarea Legii nr. 114/1996, publicată în Monitorul Oficial, Partea I, nr. 254 din 21/10/1996, republicată în Monitorul Oficial, Partea I, nr. 393 din 31.12.1997, privind Legea Locuinței
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:193 58 41 14 43 12 9 12 4
- voturi pentru (DA):191 57 41 13 43 12 9 12 4
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Ardelean Lia PC DA
9. Avram Dumitru PRM DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Barbu Gheorghe PD-L DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Bleotu Vasile PSD DA
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
22. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
23. Brînzan Ovidiu PSD DA
24. Buciu Angela PRM DA
25. Buda Ioan PSD DA
26. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
27. Burnei Ion PSD DA
28. Bușoi Diana Maria PD-L DA
29. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
30. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
35. Călian Petru PD-L DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Chiș Filonaș PSD DA
39. Cindrea Ioan PSD DA
40. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
44. Cliveti Minodora PSD DA
45. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Constantinescu Anca PD-L DA
48. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
49. Cristea Ioan PNL DA
50. Cutean Vasile Emilian PSD DA
51. Diaconescu Renică PSD DA
52. Dobre Traian PNL DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
57. Dumitrescu Zamfir - DA
58. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
59. Dumitriu Mihai PSD DA
60. Ehling Elena PSD DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Faina Constantin PNL DA
63. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
64. Firczak Gheorghe Minoritati DA
65. Florea Damian PC DA
66. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
67. Fuia Stelian PD-L DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM DA
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
71. Georgescu Filip PSD DA
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Ghișe Ioan PNL DA
74. Godja Petru PSD DA
75. Grosaru Mircea Minoritati DA
76. Gubandru Aurel PSD DA
77. Hellvig Eduard Raul PNL DA
78. Hoban Ioan PNL DA
79. Hogea Vlad Gabriel PC DA
80. Hoinaru Marian PD-L DA
81. Iancu Iulian PSD DA
82. Ibram Iusein Minoritati DA
83. Ifrim Mircea PRM DA
84. Ignat Miron Minoritati DA
85. Ilie Cristian PD-L DA
86. Iordache Florin PSD DA
87. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
88. Iriza Marius PRM DA
89. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
90. Kelemen Hunor UDMR DA
91. Kerekes Károly UDMR DA
92. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
93. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
94. Lificiu Petru PD-L DA
95. Luchian Ion PNL DA
96. Macaleți Costică PSD DA
97. Magheru Paul PRM DA
98. Manolescu Oana Minoritati DA
99. Manta Pantelimon PNL DA
100. Marin Constantin PSD NU
101. Martin Eduard-Stelian PSD DA
102. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
103. Máté András-Levente UDMR DA
104. Matei Cătălin Lucian PSD DA
105. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
106. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
107. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
108. Mătușa Tudor PRM DA
109. Merce Ilie PRM DA
110. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
111. Micle Ioan Radu PNL DA
112. Micula Cătălin PNL DA
113. Mihalache Sorin Dan PSD DA
114. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
115. Mircea Costache PC DA
116. Mircovici Niculae Minoritati DA
117. Mitrea Miron Tudor PSD DA
118. Mînzînă Ion PC DA
119. Mocanu Alexandru PD-L DA
120. Mohora Tudor PSD DA
121. Momanu Corneliu PD-L DA
122. Munteanu Ioan PSD DA
123. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
124. Nassar Rodica PSD DA
125. Năstase Adrian PSD DA
126. Nechita Aurel PSD DA
127. Nicolae Alexandri PNL DA
128. Nicolicea Eugen PSD DA
129. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
130. Oancea Viorel PD-L DA
131. Oltean Ioan PD-L DA
132. Olteanu Bogdan PNL DA
133. Ovidenie Costel - DA
134. Pardău Dumitru PD-L DA
135. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
136. Păun Nicolae Minoritati DA
137. Petrea Constantin PD-L DA
138. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
139. Plăiașu Gabriel PNL DA
140. Podgorean Radu PSD DA
141. Ponta Victor-Viorel PSD DA
142. Popa Cornel PNL DA
143. Popa Daniela PC DA
144. Popescu Corneliu PD-L DA
145. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
146. Pupeză Viorel PC DA
147. Pușcă Mircea Valer PNL DA
148. Rădulescu Cristian PD-L DA
149. Rogin Marius PD-L DA
150. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
151. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
152. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
153. Rusu Valentin PD-L DA
154. Sanda Victor PSD DA
155. Sandu Gabriel PD-L DA
156. Sasu Ion PRM DA
157. Săpunaru Nini PNL DA
158. Sârbu Marian PSD DA
159. Scutaru Adrian George PNL DA
160. Seres Dénes UDMR DA
161. Sóki Béla UDMR DA
162. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
163. Stănescu Cristian PRM DA
164. Stoica Ion PD-L DA
165. Străchinaru Petre PD-L DA
166. Strungă Emil PNL DA
167. Szekely Levente Csaba UDMR DA
168. Șandru Marcela Lavinia - DA
169. Știrbeț Cornel PD-L DA
170. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
171. Tămagă Constantin PSD DA
172. Tănăsescu Tudor PSD DA
173. Tărniceru Petru PSD DA
174. Timiș Ioan PNL DA
175. Todoran Pavel PSD DA
176. Tudor Constantin PD-L DA
177. Tudose Mihai PSD DA
178. Turc Ioan PNL DA
179. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
180. Ujeniuc Dragoș PNL DA
181. Ungureanu Petre PD-L DA
182. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
183. Ursărescu Dorinel PNL DA
184. Vainer Aurel Minoritati DA
185. Varga Attila UDMR DA
186. Vasile Aurelia PSD DA
187. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
188. Vladu Iulian PD-L DA
189. Vlădoiu Aurel PSD DA
190. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
191. Voinea Florea PSD DA
192. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
193. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 3 aprilie 2020, 22:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro