Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:20

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-32
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 291/2008 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență nr.50 din 09/06/2005 privind înființarea, organizarea și funcționarea Comisiei de Supraveghere a Sistemului de Pensii Private
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:196 57 42 13 45 11 13 12 3
- voturi pentru (DA):122 3 41 9 45 11 - 12 1
- voturi împotrivă (NU):72 54 1 3 - - 12 - 2
- abțineri:2 - - 1 - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Andon Sergiu PC NU
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC NU
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM NU
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bentu Dumitru PSD NU
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bleotu Vasile PSD NU
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
26. Brînzan Ovidiu PSD NU
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buda Ioan PSD NU
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
31. Bușoi Diana Maria PD-L DA
32. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
33. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
38. Călian Petru PD-L DA
39. Călin Ion PSD NU
40. Chiper Gheorghe PSD NU
41. Chiș Filonaș PSD NU
42. Cindrea Ioan PSD NU
43. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Ciontu Corneliu PC NU
46. Ciopraga Mircea PNL DA
47. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
48. Cliveti Minodora PSD NU
49. Coclici Radu Eugeniu PSD NU
50. Cocrea Olguța - NU
51. Constantinescu Anca PD-L DA
52. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
53. Cristea Ioan PNL DA
54. Cutean Vasile Emilian PSD NU
55. Diaconescu Renică PSD NU
56. Dobre Traian PNL DA
57. Dorneanu Valer PSD NU
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
60. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
61. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
62. Dumitrescu Zamfir - DA
63. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
64. Dumitriu Mihai PSD NU
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Faina Constantin PNL DA
67. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
68. Fenechiu Relu PNL DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Florea Damian PC NU
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Fuia Stelian PD-L DA
73. Furo Iuliu Ioan PRM DA
74. Gabor Gheorghe PNL DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
76. Georgescu Filip PSD NU
77. Gerea Andrei Dominic PNL DA
78. Ghișe Ioan PNL DA
79. Glăvan Ștefan PC NU
80. Godja Petru PSD NU
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gubandru Aurel PSD NU
83. Hellvig Eduard Raul PNL DA
84. Hoban Ioan PNL DA
85. Hogea Vlad Gabriel PC NU
86. Hoinaru Marian PD-L DA
87. Iancu Iulian PSD NU
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Ifrim Mircea PRM DA
90. Ignat Miron Minoritati DA
91. Ilie Cristian PD-L DA
92. Iordache Florin PSD NU
93. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
94. Iriza Marius PRM DA
95. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
96. Kerekes Károly UDMR DA
97. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
98. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
99. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
100. Lificiu Petru PD-L DA
101. Luchian Ion PNL DA
102. Macaleți Costică PSD NU
103. Manolescu Oana Minoritati DA
104. Manta Pantelimon PNL DA
105. Marian Dan Mihai PNL DA
106. Marin Constantin PSD DA
107. Martin Eduard-Stelian PSD NU
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Máté András-Levente UDMR DA
110. Mazăre Alexandru PSD NU
111. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
112. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
113. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
114. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
115. Merce Ilie PRM NU
116. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
117. Micula Cătălin PNL DA
118. Mihalache Sorin Dan PSD NU
119. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
120. Mircea Costache PC NU
121. Mircovici Niculae Minoritati DA
122. Mironescu Laurențiu PD-L DA
123. Mitrea Miron Tudor PSD DA
124. Mînzînă Ion PC NU
125. Mocanu Alexandru PD-L DA
126. Momanu Corneliu PD-L DA
127. Munteanu Ioan PSD NU
128. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
129. Nassar Rodica PSD NU
130. Năstase Adrian PSD NU
131. Nechita Aurel PSD NU
132. Nica Dan PSD NU
133. Nicolae Alexandri PNL DA
134. Nicolicea Eugen PSD NU
135. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
136. Nosa Iuliu PSD NU
137. Oltean Ioan PD-L DA
138. Olteanu Bogdan PNL DA
139. Ovidenie Costel - NU
140. Pascu Bogdan PC NU
141. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
142. Păun Nicolae Minoritati DA
143. Petrea Constantin PD-L DA
144. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
145. Plăiașu Gabriel PNL DA
146. Podgorean Radu PSD NU
147. Ponta Victor-Viorel PSD NU
148. Popa Cornel PNL DA
149. Popa Daniela PC NU
150. Popescu Corneliu PD-L DA
151. Pupeză Viorel PC Abținere
152. Pușcă Mircea Valer PNL DA
153. Rădulescu Cristian PD-L DA
154. Rogin Marius PD-L DA
155. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
156. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
157. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
158. Rusu Valentin PD-L DA
159. Sandu Gabriel PD-L DA
160. Sasu Ion PRM DA
161. Săpunaru Nini PNL DA
162. Sârb Gheorghe PD-L DA
163. Sârbu Marian PSD NU
164. Scutaru Adrian George PNL DA
165. Seres Dénes UDMR DA
166. Sóki Béla UDMR DA
167. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
168. Stănescu Cristian PRM DA
169. Stoica Ion PD-L DA
170. Străchinaru Petre PD-L DA
171. Strungă Emil PNL DA
172. Szekely Levente Csaba UDMR DA
173. Știrbeț Cornel PD-L DA
174. Tămagă Constantin PSD NU
175. Tănăsescu Tudor PSD NU
176. Timiș Ioan PNL DA
177. Toma Horia-Victor PNL DA
178. Tudor Constantin PD-L DA
179. Tudose Mihai PSD NU
180. Turc Ioan PNL DA
181. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
182. Ujeniuc Dragoș PNL DA
183. Ungureanu Petre PD-L DA
184. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
185. Ursărescu Dorinel PNL DA
186. Vainer Aurel Minoritati DA
187. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
188. Vasile Aurelia PSD NU
189. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
190. Vladu Iulian PD-L DA
191. Vlădoiu Aurel PSD NU
192. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
193. Voinea Florea PSD NU
194. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
195. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
196. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 7 aprilie 2020, 14:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro