Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:49

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-82
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 429/2008 pentru completarea unor dispoziții din Codul penal
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:175 57 38 8 38 12 10 9 3
- voturi pentru (DA):172 56 38 8 37 11 10 9 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:2 1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Ardelean Lia PC DA
9. Avram Dumitru PRM DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Barbu Gheorghe PD-L DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Bleotu Vasile PSD DA
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Buciu Angela PRM DA
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Buda Ioan PSD DA
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
29. Burnei Ion PSD DA
30. Bușoi Diana Maria PD-L DA
31. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
35. Călian Petru PD-L DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Chiș Filonaș PSD DA
39. Cindrea Ioan PSD DA
40. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
44. Cliveti Minodora PSD DA
45. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
46. Constantinescu Anca PD-L DA
47. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
48. Cristea Ioan PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Diaconescu Renică PSD DA
51. Dobre Traian PNL DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
55. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
56. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
57. Dumitriu Mihai PSD DA
58. Ehling Elena PSD DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Faina Constantin PNL DA
61. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
62. Fenechiu Relu PNL DA
63. Firczak Gheorghe Minoritati DA
64. Florea Damian PC DA
65. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
66. Fuia Stelian PD-L DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM DA
68. Gabor Gheorghe PNL DA
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
70. Georgescu Filip PSD DA
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Ghișe Ioan PNL DA
73. Godja Petru PSD DA
74. Grosaru Mircea Minoritati DA
75. Gubandru Aurel PSD DA
76. Gușă Cozmin Horea - DA
77. Hellvig Eduard Raul PNL DA
78. Hoban Ioan PNL DA
79. Hogea Vlad Gabriel PC DA
80. Hoinaru Marian PD-L DA
81. Hrebenciuc Viorel PSD DA
82. Iancu Iulian PSD DA
83. Ibram Iusein Minoritati DA
84. Ignat Miron Minoritati DA
85. Iordache Florin PSD DA
86. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
87. Iriza Marius PRM DA
88. Kerekes Károly UDMR DA
89. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
90. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
91. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
92. Luchian Ion PNL DA
93. Macaleți Costică PSD DA
94. Manolescu Oana Minoritati DA
95. Manta Pantelimon PNL DA
96. Marian Dan Mihai PNL DA
97. Marin Constantin PSD DA
98. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
99. Máté András-Levente UDMR DA
100. Mazăre Alexandru PSD DA
101. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
102. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
103. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
104. Micle Ioan Radu PNL DA
105. Mihalache Sorin Dan PSD DA
106. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
107. Mircea Costache PC DA
108. Mircovici Niculae Minoritati DA
109. Mironescu Laurențiu PD-L DA
110. Mitrea Miron Tudor PSD DA
111. Momanu Corneliu PD-L DA
112. Munteanu Ioan PSD DA
113. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
114. Nassar Rodica PSD DA
115. Năstase Adrian PSD DA
116. Nechita Aurel PSD DA
117. Nica Dan PSD DA
118. Nicolicea Eugen PSD DA
119. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
120. Nosa Iuliu PSD DA
121. Oltean Ioan PD-L DA
122. Ovidenie Costel - DA
123. Pascu Bogdan PC DA
124. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
125. Petrea Constantin PD-L DA
126. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
127. Plăiașu Gabriel PNL DA
128. Podgorean Radu PSD DA
129. Ponta Victor-Viorel PSD DA
130. Popa Cornel PNL DA
131. Popa Daniela PC DA
132. Popescu Corneliu PD-L DA
133. Pupeză Viorel PC DA
134. Pușcă Mircea Valer PNL DA
135. Rădulescu Cristian PD-L -
136. Rogin Marius PD-L DA
137. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
138. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
139. Rusu Valentin PD-L DA
140. Sandu Gabriel PD-L DA
141. Sasu Ion PRM DA
142. Săpunaru Nini PNL DA
143. Sârb Gheorghe PD-L DA
144. Sârbu Marian PSD DA
145. Scutaru Adrian George PNL DA
146. Seres Dénes UDMR DA
147. Sóki Béla UDMR DA
148. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
149. Stoica Ion PD-L DA
150. Străchinaru Petre PD-L DA
151. Strungă Emil PNL DA
152. Szekely Levente Csaba UDMR DA
153. Șandru Marcela Lavinia - DA
154. Știrbeț Cornel PD-L DA
155. Tămagă Constantin PSD DA
156. Tănăsescu Tudor PSD DA
157. Tărniceru Petru PSD DA
158. Todoran Pavel PSD DA
159. Toma Horia-Victor PNL DA
160. Turc Ioan PNL DA
161. Turcan Raluca PD-L DA
162. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
163. Ujeniuc Dragoș PNL DA
164. Ungureanu Petre PD-L DA
165. Ursărescu Dorinel PNL DA
166. Varga Attila UDMR DA
167. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
168. Vasile Aurelia PSD DA
169. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
170. Vladu Iulian PD-L DA
171. Vlădoiu Aurel PSD DA
172. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
173. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
174. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
175. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 3 aprilie 2020, 23:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro