Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:17

Subiect vot: PLx 524/2008 - vot final
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:202 58 43 15 45 12 13 12 4
- voturi pentru (DA):194 54 43 15 43 11 13 11 4
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:3 1 - - 1 - - 1 -
- nu au votat:4 2 - - 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Antal István UDMR -
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bleotu Vasile PSD DA
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
31. Bușoi Diana Maria PD-L DA
32. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
33. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Călian Petru PD-L DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu PC DA
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
47. Cliveti Minodora PSD DA
48. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
49. Cocrea Olguța - DA
50. Constantinescu Anca PD-L Abținere
51. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
52. Cristea Ioan PNL DA
53. Cutean Vasile Emilian PSD DA
54. Diaconescu Renică PSD DA
55. Dobre Traian PNL DA
56. Dorneanu Valer PSD DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
61. Dumitrescu Zamfir - DA
62. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
63. Dumitriu Mihai PSD Abținere
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Faina Constantin PNL DA
66. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati DA
69. Florea Damian PC DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Fuia Stelian PD-L DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Georgescu Filip PSD NU
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Ghișe Ioan PNL DA
78. Glăvan Ștefan PC DA
79. Godja Petru PSD DA
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Gubandru Aurel PSD -
82. Hanganu Romeo Octavian - DA
83. Hellvig Eduard Raul PNL DA
84. Hoban Ioan PNL DA
85. Hogea Vlad Gabriel PC DA
86. Hoinaru Marian PD-L DA
87. Iancu Iulian PSD DA
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Ifrim Mircea PRM DA
90. Ignat Miron Minoritati Abținere
91. Ilie Cristian PD-L DA
92. Iordache Florin PSD DA
93. Iordache Grațiela Denisa PD-L -
94. Iriza Marius PRM DA
95. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
96. Kerekes Károly UDMR DA
97. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
98. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
99. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
100. Lificiu Petru PD-L DA
101. Luchian Ion PNL DA
102. Macaleți Costică PSD DA
103. Manolescu Oana Minoritati DA
104. Manta Pantelimon PNL DA
105. Marian Dan Mihai PNL DA
106. Marin Constantin PSD DA
107. Martin Eduard-Stelian PSD DA
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Máté András-Levente UDMR DA
110. Matei Cătălin Lucian PSD DA
111. Mazăre Alexandru PSD DA
112. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
113. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
114. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
115. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
116. Mătușa Tudor PRM DA
117. Merce Ilie PRM DA
118. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
119. Micula Cătălin PNL DA
120. Mihalache Sorin Dan PSD DA
121. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
122. Mircea Costache PC DA
123. Mircovici Niculae Minoritati DA
124. Mironescu Laurențiu PD-L DA
125. Mitrea Miron Tudor PSD -
126. Mînzînă Ion PC DA
127. Mocanu Alexandru PD-L DA
128. Momanu Corneliu PD-L DA
129. Munteanu Ioan PSD DA
130. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
131. Nassar Rodica PSD DA
132. Năstase Adrian PSD DA
133. Nechita Aurel PSD DA
134. Nica Dan PSD DA
135. Nicolae Alexandri PNL DA
136. Nicolicea Eugen PSD DA
137. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
138. Nosa Iuliu PSD DA
139. Oltean Ioan PD-L DA
140. Olteanu Bogdan PNL DA
141. Oprea Gabriel PSD DA
142. Ovidenie Costel - DA
143. Pascu Bogdan PC DA
144. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
145. Păun Nicolae Minoritati DA
146. Petrea Constantin PD-L DA
147. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
148. Plăiașu Gabriel PNL DA
149. Podgorean Radu PSD DA
150. Ponta Victor-Viorel PSD DA
151. Popa Cornel PNL DA
152. Popa Daniela PC DA
153. Popescu Corneliu PD-L DA
154. Pupeză Viorel PC DA
155. Pușcă Mircea Valer PNL DA
156. Rădulescu Cristian PD-L DA
157. Rogin Marius PD-L DA
158. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
159. Rus Ioan Aurel PRM DA
160. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
161. Rusu Valentin PD-L DA
162. Sanda Victor PSD DA
163. Sandu Gabriel PD-L DA
164. Sasu Ion PRM DA
165. Săpunaru Nini PNL DA
166. Sârb Gheorghe PD-L DA
167. Sârbu Marian PSD DA
168. Scutaru Adrian George PNL DA
169. Seres Dénes UDMR DA
170. Sóki Béla UDMR DA
171. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
172. Stănescu Cristian PRM DA
173. Stoica Ion PD-L DA
174. Străchinaru Petre PD-L DA
175. Strungă Emil PNL DA
176. Szekely Levente Csaba UDMR DA
177. Știrbeț Cornel PD-L DA
178. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
179. Tămagă Constantin PSD DA
180. Tănăsescu Tudor PSD DA
181. Timiș Ioan PNL DA
182. Toma Horia-Victor PNL DA
183. Tudor Constantin PD-L DA
184. Tudose Mihai PSD DA
185. Turc Ioan PNL DA
186. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
187. Ujeniuc Dragoș PNL DA
188. Ungureanu Petre PD-L DA
189. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
190. Ursărescu Dorinel PNL DA
191. Vainer Aurel Minoritati DA
192. Varga Attila UDMR DA
193. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
194. Vasile Aurelia PSD DA
195. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
196. Vladu Iulian PD-L DA
197. Vlădoiu Aurel PSD DA
198. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
199. Voinea Florea PSD DA
200. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
201. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
202. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 7 aprilie 2020, 12:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro