Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.03.2006 > 11:00 Versiunea pentru printare
Marți, 14 martie 2006, ora 11:00

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-22
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 615/2005 privind sprijinul financiar pentru înălțarea de biserici
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:208 63 44 17 38 13 14 12 7
- voturi pentru (DA):125 8 42 - 38 13 13 9 2
- voturi împotrivă (NU):80 54 2 16 - - 1 3 4
- abțineri:3 1 - 1 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amarie Constantin PSD NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Andronescu Ecaterina PSD NU
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
12. Ardelean Lia PC DA
13. Avram Dumitru PRM NU
14. Baban Ștefan PRM NU
15. Bara Nicolae PD-L DA
16. Barbu Gheorghe PD-L DA
17. Bădălău Niculae PSD NU
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Bentu Dumitru PSD NU
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
23. Brînză William Gabriel PD-L DA
24. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
25. Buciu Angela PRM NU
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD NU
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
30. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
35. Călian Petru PC DA
36. Călin Ion PSD NU
37. Câmpanu Liviu PNL NU
38. Chiper Gheorghe PSD NU
39. Chiș Filonaș PSD NU
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciontu Corneliu - NU
42. Cocrea Olguța - NU
43. Constantinescu Anca PD-L DA
44. Constantinescu Viorel PSD NU
45. Corlățean Titus PSD NU
46. Crăciunescu Grigore PNL DA
47. Cutean Vasile Emilian PSD NU
48. Diaconescu Marin PSD DA
49. Diaconescu Renică PC DA
50. Dida Corneliu Ioan PSD DA
51. Dobre Traian PNL DA
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
54. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
55. Dumitrescu Zamfir PSD NU
56. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
57. Dumitriu Mihai PSD NU
58. Dumitru Ion PSD NU
59. Dușa Mircea PSD Abținere
60. Duțu Stelian PD-L DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Faina Constantin PC DA
63. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
64. Firczak Gheorghe Minoritati DA
65. Florea Damian PC DA
66. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM NU
68. Gabor Gheorghe PNL DA
69. Găleteanu Monalisa PSD NU
70. Gerea Andrei Dominic PNL DA
71. Gheorghe Valeriu PNL DA
72. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
73. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
74. Ghișe Ioan PNL DA
75. Glăvan Ștefan PC DA
76. Godja Petru PSD NU
77. Gonțea Ion PD-L DA
78. Grigore Dan PD-L DA
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Gubandru Aurel PSD NU
81. Gușă Cozmin Horea - DA
82. Hrebenciuc Viorel PSD NU
83. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Ifrim Mircea PRM NU
86. Igaș Traian Constantin PD-L DA
87. Iordache Florin PSD NU
88. Iordache Grațiela Denisa PC DA
89. Iriza Marius PRM NU
90. Iustian Mircea Teodor PNL DA
91. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
92. Kerekes Károly UDMR DA
93. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
94. Kovacs Attila UDMR DA
95. Lakatos Petru UDMR DA
96. Lambrino Radu PD-L DA
97. Lari-Iorga Leonida - NU
98. Liga Dănuț PD-L DA
99. Longher Ghervazen Minoritati NU
100. Luchian Ion PNL DA
101. Macaleți Costică PSD DA
102. Magheru Paul PRM NU
103. Man Mircea PD-L DA
104. Manda Iulian Claudiu PSD NU
105. Manolescu Oana Minoritati NU
106. Manta Pantelimon PC NU
107. Marian Dan Mihai PNL DA
108. Marin Constantin PSD DA
109. Máté András-Levente UDMR DA
110. Matei Cătălin Lucian PSD DA
111. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
112. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
113. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
114. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
115. Mătușa Tudor PRM NU
116. Merce Ilie PRM NU
117. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
118. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
119. Mircea Costache PRM NU
120. Mircovici Niculae Minoritati NU
121. Mironescu Laurențiu PD-L DA
122. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
123. Mocanu Alexandru PD-L DA
124. Mocanu Vasile PSD NU
125. Mocioalcă Ion PSD NU
126. Mohora Tudor PSD NU
127. Moisoiu Adrian PRM NU
128. Moldovan Emil Radu PSD DA
129. Momanu Corneliu PNL DA
130. Movilă Petru PD-L DA
131. Munteanu Ioan PSD NU
132. Muscă Monica Octavia PNL DA
133. Nassar Rodica PSD NU
134. Nechita Aurel PSD NU
135. Nedelcu Gabriela PSD NU
136. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
137. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
138. Niță Constantin PSD NU
139. Nosa Iuliu PSD NU
140. Oancea Viorel PNL DA
141. Olarean Aurel PD-L DA
142. Oltean Ioan PD-L DA
143. Ovidenie Costel - Abținere
144. Pambuccian Varujan Minoritati DA
145. Pardău Dumitru PNL DA
146. Paveliu Marian Sorin PNL DA
147. Petrea Constantin PD-L DA
148. Plumb Rovana PSD NU
149. Ponta Victor-Viorel PSD NU
150. Popa Daniela PC DA
151. Popa Nicolae PC DA
152. Popescu Florin Aurelian PNL DA
153. Popescu Ionica Constanța PC DA
154. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
155. Preda Ion PNL DA
156. Pruteanu Vasile PNL DA
157. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
158. Pupeză Viorel PSD DA
159. Pușcă Mircea Valer PNL DA
160. Radan Mihai Minoritati DA
161. Raicu Romeo Marius PD-L DA
162. Rădulescu Cristian PD-L DA
163. Rogin Marius PD-L DA
164. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
165. Rus Ioan Aurel PRM NU
166. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
167. Sanda Victor PSD NU
168. Sandu Gabriel PNL DA
169. Sandu-Capră Mihai PNL DA
170. Sasu Ion PSD NU
171. Sârb Gheorghe PSD NU
172. Sârbu Marian PSD NU
173. Sârbu Mugurel Liviu PSD NU
174. Scutaru Adrian George PNL DA
175. Seres Dénes UDMR DA
176. Sóki Béla UDMR DA
177. Stănescu Cristian PRM NU
178. Stănișoară Mihai PD-L DA
179. Stoica Ion - DA
180. Strungă Emil PNL DA
181. Szekely Levente Csaba UDMR DA
182. Șandru Marcela Lavinia - NU
183. Știrbeț Cornel PNL DA
184. Știucă Alecsandru PSD NU
185. Tabără Valeriu PD-L DA
186. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD NU
187. Tărniceru Petru PSD NU
188. Timar Liviu PSD NU
189. Timiș Ioan PSD NU
190. Toma Florentina Marilena PSD NU
191. Toma Horia-Victor PNL DA
192. Tudor Constantin PC DA
193. Turcan Raluca PNL DA
194. Țundrea Ioan PC DA
195. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
196. Ungureanu Petre PNL DA
197. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
198. Ursărescu Dorinel PNL DA
199. Vainer Aurel Minoritati DA
200. Vălean Adina Ioana PNL DA
201. Văsioiu Horia PD-L DA
202. Vlase Petru Gabriel PSD NU
203. Vlădoiu Aurel PSD NU
204. Voinea Florea PSD NU
205. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
206. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
207. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
208. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 19 august 2019, 15:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro