Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.04.2006 > 11:01 Versiunea pentru printare
Marți, 4 aprilie 2006, ora 11:01

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Prelungire termen
PL 72/2006 pentru modificarea și completarea art.54 din Legea nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:159 44 38 16 35 12 6 5 3
- voturi pentru (DA):85 - 37 1 33 1 6 5 2
- voturi împotrivă (NU):72 43 1 15 1 11 - - 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almășan Liviu PC DA
4. Amarie Constantin PSD NU
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andreica Romică PNL DA
7. Antal Árpád-András UDMR NU
8. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
9. Baban Ștefan PRM NU
10. Bara Nicolae PD-L DA
11. Băeșu George PSD NU
12. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
13. Bivolaru Ioan PSD NU
14. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
15. Bónis István UDMR NU
16. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
17. Buda Daniel PD-L DA
18. Buda Ioan PSD NU
19. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
20. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
21. Calimente Mihăiță PNL DA
22. Canacheu Costică PD-L DA
23. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
24. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
25. Călin Ion PSD NU
26. Chiper Gheorghe PSD NU
27. Chiș Filonaș PSD NU
28. Cindrea Ioan PSD NU
29. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
30. Cocrea Olguța - DA
31. Constantinescu Viorel PSD NU
32. Dida Corneliu Ioan PSD NU
33. Dobre Traian PNL DA
34. Dragomir Gheorghe PNL DA
35. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
36. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
37. Dumitriu Mihai PSD NU
38. Duțu Stelian PD-L DA
39. Erdei Dolóczki István UDMR NU
40. Eserghep Gelil PRM DA
41. Faina Constantin PC DA
42. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
43. Furo Iuliu Ioan PRM NU
44. Gabor Gheorghe PNL DA
45. Gerea Andrei Dominic PNL DA
46. Gheorghe Valeriu PNL DA
47. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
48. Ghișe Ioan PNL DA
49. Giurescu Ion PSD NU
50. Gonțea Ion PD-L DA
51. Grigore Dan PD-L DA
52. Grosaru Mircea Minoritati DA
53. Gubandru Aurel PSD NU
54. Hanganu Romeo Octavian PC DA
55. Hoban Ioan PNL DA
56. Ibram Iusein Minoritati DA
57. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
58. Ionescu Daniel PSD NU
59. Iriza Marius PRM NU
60. Iustian Mircea Teodor PNL DA
61. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
62. Kovacs Attila UDMR NU
63. Lakatos Petru UDMR NU
64. Lambrino Radu PD-L DA
65. Liga Dănuț PD-L DA
66. Macaleți Costică PSD NU
67. Man Mircea PD-L NU
68. Manda Iulian Claudiu PSD NU
69. Manta Pantelimon PC DA
70. Marian Dan Mihai PNL DA
71. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
72. Máté András-Levente UDMR NU
73. Matei Cătălin Lucian PSD NU
74. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
75. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
76. Mătușa Tudor PRM NU
77. Meir Nati - NU
78. Merce Ilie PRM NU
79. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
80. Mironescu Laurențiu PD-L DA
81. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
82. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
83. Mînzînă Ion PRM NU
84. Mocanu Alexandru PD-L DA
85. Mocanu Vasile PSD NU
86. Moisoiu Adrian PRM NU
87. Momanu Corneliu PNL DA
88. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
89. Movilă Petru PD-L DA
90. Munteanu Ioan PSD NU
91. Nassar Rodica PSD NU
92. Nechita Aurel PSD NU
93. Nedelcu Gabriela PSD NU
94. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
95. Nițulescu Teodor PSD NU
96. Nosa Iuliu PSD NU
97. Olarean Aurel PD-L DA
98. Oltean Ioan PD-L DA
99. Olteanu Bogdan PNL DA
100. Palăr Ionel PNL DA
101. Petrea Constantin PD-L DA
102. Ponta Victor-Viorel PSD NU
103. Popa Nicolae PC DA
104. Popescu Dan Ioan PSD NU
105. Popescu Florin Aurelian PNL DA
106. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
107. Preda Cezar-Florin PD-L DA
108. Preda Ion PNL NU
109. Pruteanu Vasile PNL DA
110. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
111. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
112. Pușcă Mircea Valer PNL DA
113. Puzdrea Dumitru PD-L -
114. Racoceanu Viorel PD-L DA
115. Radan Mihai Minoritati DA
116. Raicu Romeo Marius PD-L DA
117. Rădulescu Cristian PD-L DA
118. Rogin Marius PD-L DA
119. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
120. Rus Ioan Aurel PRM NU
121. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
122. Sanda Victor PSD NU
123. Sandu Gabriel PNL DA
124. Sandu-Capră Mihai PNL DA
125. Sasu Ion PSD NU
126. Săpunaru Nini PNL DA
127. Sârb Gheorghe PSD -
128. Sârbu Mugurel Liviu PSD NU
129. Scutaru Adrian George PNL DA
130. Seres Dénes UDMR NU
131. Sóki Béla UDMR NU
132. Stan Ioan PSD NU
133. Stanciu Anghel PSD NU
134. Stănescu Cristian PRM NU
135. Stoica Ion - DA
136. Strungă Emil PNL DA
137. Știrbeț Cornel PNL DA
138. Tabără Valeriu PD-L DA
139. Timar Liviu PSD NU
140. Timiș Ioan PSD NU
141. Toma Florentina Marilena PSD NU
142. Toma Horia-Victor PNL DA
143. Tudor Marcu PRM NU
144. Turcan Raluca PNL DA
145. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
146. Ujeniuc Dragoș PNL DA
147. Ungureanu Petre PNL DA
148. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
149. Ursărescu Dorinel PNL DA
150. Vainer Aurel Minoritati DA
151. Varga Attila UDMR DA
152. Vasile Aurelia PSD NU
153. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
154. Văsioiu Horia PD-L DA
155. Vlădoiu Aurel PSD NU
156. Voinea Florea PSD NU
157. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
158. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
159. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 27 septembrie 2021, 22:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro