Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.04.2006 > 11:10 Versiunea pentru printare
Marți, 4 aprilie 2006, ora 11:10

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Prelungire termen
PL 76/2006 pentru modificarea art.30 și art.46 din Legea nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:167 47 37 17 38 12 6 5 5
- voturi pentru (DA):113 1 36 12 38 12 6 5 3
- voturi împotrivă (NU):50 45 - 4 - - - - 1
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:3 1 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Almășan Liviu PC DA
5. Amarie Constantin PSD NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andreica Romică PNL DA
8. Andronescu Ecaterina PSD -
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bara Nicolae PD-L DA
13. Băeșu George PSD NU
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
15. Bivolaru Ioan PSD NU
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
20. Brînză William Gabriel PD-L DA
21. Buda Daniel PD-L DA
22. Buda Ioan PSD NU
23. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
24. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Canacheu Costică PD-L DA
27. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
28. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
29. Călin Ion PSD NU
30. Chiper Gheorghe PSD NU
31. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
32. Cocrea Olguța - DA
33. Constantinescu Viorel PSD NU
34. Diaconescu Marin - Abținere
35. Dida Corneliu Ioan PSD NU
36. Dobre Traian PNL DA
37. Dragomir Gheorghe PNL DA
38. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
39. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
40. Dumitriu Mihai PSD NU
41. Duțu Stelian PD-L DA
42. Erdei Dolóczki István UDMR DA
43. Eserghep Gelil PRM NU
44. Faina Constantin PC DA
45. Fenechiu Relu PNL DA
46. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
47. Furo Iuliu Ioan PRM NU
48. Gabor Gheorghe PNL DA
49. Gheorghe Valeriu PNL DA
50. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
51. Ghișe Ioan PNL DA
52. Giurescu Ion PSD NU
53. Godja Petru PSD NU
54. Gonțea Ion PD-L DA
55. Grigore Dan PD-L DA
56. Grosaru Mircea Minoritati DA
57. Gubandru Aurel PSD NU
58. Hanganu Romeo Octavian PC DA
59. Hoban Ioan PNL DA
60. Ibram Iusein Minoritati DA
61. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
62. Iordache Florin PSD NU
63. Iriza Marius PRM DA
64. Iustian Mircea Teodor PNL DA
65. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
66. Kovacs Attila UDMR DA
67. Lakatos Petru UDMR DA
68. Lambrino Radu PD-L DA
69. Liga Dănuț PD-L DA
70. Macaleți Costică PSD NU
71. Man Mircea PD-L DA
72. Manda Iulian Claudiu PSD NU
73. Manta Pantelimon PC DA
74. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
75. Máté András-Levente UDMR DA
76. Matei Cătălin Lucian PSD NU
77. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
78. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
79. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
80. Mătușa Tudor PRM DA
81. Meir Nati - NU
82. Merce Ilie PRM -
83. Micula Cătălin PNL DA
84. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
85. Mircea Costache PRM DA
86. Mironescu Laurențiu PD-L DA
87. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
88. Mînzînă Ion PRM DA
89. Mocanu Alexandru PD-L DA
90. Mocanu Vasile PSD NU
91. Moisoiu Adrian PRM DA
92. Momanu Corneliu PNL DA
93. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
94. Movilă Petru PD-L DA
95. Munteanu Ioan PSD NU
96. Nassar Rodica PSD DA
97. Nechita Aurel PSD NU
98. Nedelcu Gabriela PSD NU
99. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
100. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
101. Nițulescu Teodor PSD NU
102. Nosa Iuliu PSD NU
103. Olarean Aurel PD-L DA
104. Oltean Ioan PD-L DA
105. Olteanu Bogdan PNL DA
106. Pavelescu Aurelian - DA
107. Paveliu Marian Sorin PNL DA
108. Petrea Constantin PD-L DA
109. Plumb Rovana PSD NU
110. Ponta Victor-Viorel PSD NU
111. Popa Nicolae PC DA
112. Popescu Dan Ioan PSD NU
113. Popescu Florin Aurelian PNL DA
114. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
115. Preda Cezar-Florin PD-L DA
116. Preda Ion PNL DA
117. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
118. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
119. Pușcă Mircea Valer PNL DA
120. Puzdrea Dumitru PD-L DA
121. Racoceanu Viorel PD-L DA
122. Radan Mihai Minoritati DA
123. Raicu Romeo Marius PD-L DA
124. Rădulescu Cristian PD-L DA
125. Rogin Marius PD-L DA
126. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
127. Rus Ioan Aurel PRM NU
128. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
129. Sanda Victor PSD NU
130. Sandu Gabriel PNL DA
131. Sandu-Capră Mihai PNL DA
132. Sasu Ion PSD NU
133. Săpunaru Nini PNL -
134. Sârbu Mugurel Liviu PSD NU
135. Scutaru Adrian George PNL DA
136. Seres Dénes UDMR DA
137. Sóki Béla UDMR DA
138. Stan Ioan PSD NU
139. Stanciu Anghel PSD NU
140. Stănescu Cristian PRM DA
141. Stoica Ion - DA
142. Străchinaru Petre PD-L DA
143. Strungă Emil PNL DA
144. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
145. Știucă Alecsandru PSD NU
146. Tabără Valeriu PD-L DA
147. Tărniceru Petru PSD NU
148. Timar Liviu PSD NU
149. Toma Florentina Marilena PSD NU
150. Toma Horia-Victor PNL DA
151. Tudor Marcu PRM DA
152. Turcan Raluca PNL DA
153. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
154. Ujeniuc Dragoș PNL DA
155. Ungureanu Petre PNL DA
156. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
157. Ursărescu Dorinel PNL DA
158. Vainer Aurel Minoritati DA
159. Varga Attila UDMR DA
160. Vasile Aurelia PSD NU
161. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
162. Văsioiu Horia PD-L DA
163. Vlădoiu Aurel PSD NU
164. Voinea Florea PSD NU
165. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
166. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
167. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 27 septembrie 2021, 22:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro