Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.04.2006 > 12:37 Versiunea pentru printare
Marți, 4 aprilie 2006, ora 12:37

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-1
Subiect vot: Vot final
PL 107/2006 pentru ratificarea Acordului între Guvernul României și Guvernul Republicii Federale Germania privind colaborarea financiară pentru anul 2004, semnat la București la 19 decembrie 2005
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:220 66 51 17 36 17 16 9 8
- voturi pentru (DA):214 64 50 15 36 16 16 9 8
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:5 1 1 2 - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Almășan Liviu PC DA
6. Amarie Constantin PSD DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Antal István UDMR DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR -
23. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Brînză William Gabriel PD-L DA
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
30. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
33. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
34. Călian Petru PC DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Chiper Gheorghe PSD DA
37. Cindrea Ioan PSD DA
38. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
39. Ciontu Corneliu - DA
40. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
41. Cliveti Minodora PSD DA
42. Cocrea Olguța - DA
43. Constantinescu Anca PD-L DA
44. Constantinescu Viorel PSD DA
45. Diaconescu Renică PC DA
46. Dida Corneliu Ioan PSD DA
47. Dobre Traian PNL DA
48. Dragomir Gheorghe PNL DA
49. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
50. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
51. Dumitrescu Liana Minoritati DA
52. Dumitrescu Zamfir - DA
53. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
54. Dumitriu Mihai PSD DA
55. Duțu Stelian PD-L DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Eserghep Gelil PRM DA
58. Faina Constantin PC DA
59. Fenechiu Relu PNL DA
60. Firczak Gheorghe Minoritati DA
61. Florea Damian PC DA
62. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
63. Furo Iuliu Ioan PRM DA
64. Gabor Gheorghe PNL DA
65. Gerea Andrei Dominic PNL DA
66. Gheorghe Valeriu PNL DA
67. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
68. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
69. Ghișe Ioan PNL DA
70. Giurescu Ion PSD DA
71. Glăvan Ștefan PC DA
72. Gonțea Ion PD-L DA
73. Grigore Dan PD-L DA
74. Grosaru Mircea Minoritati DA
75. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
76. Hanganu Romeo Octavian PC DA
77. Hellvig Eduard Raul PC DA
78. Hoban Ioan PNL DA
79. Hoinaru Marian PNL DA
80. Iancu Iulian PSD DA
81. Ibram Iusein Minoritati DA
82. Ifrim Mircea PRM -
83. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
84. Ionescu Daniel PSD DA
85. Iordache Florin PSD DA
86. Iordache Grațiela Denisa PC DA
87. Iustian Mircea Teodor PNL DA
88. Kelemen Hunor UDMR DA
89. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
90. Kovacs Attila UDMR DA
91. Lakatos Petru UDMR DA
92. Lambrino Radu PD-L DA
93. Lari-Iorga Leonida - DA
94. Liga Dănuț PD-L DA
95. Longher Ghervazen Minoritati DA
96. Macaleți Costică PSD DA
97. Magheru Paul PRM DA
98. Man Mircea PD-L DA
99. Manolescu Oana Minoritati DA
100. Manta Pantelimon PC DA
101. Marian Dan Mihai PNL DA
102. Marin Constantin PSD DA
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Máté András-Levente UDMR DA
105. Matei Cătălin Lucian PSD DA
106. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
107. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
108. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
109. Meir Nati - DA
110. Merce Ilie PRM DA
111. Micula Cătălin PNL DA
112. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
113. Mircea Costache PRM DA
114. Mironescu Laurențiu PD-L DA
115. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
116. Mitrea Manuela PSD DA
117. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
118. Mînzînă Ion PRM DA
119. Mocanu Alexandru PD-L DA
120. Mocioalcă Ion PSD DA
121. Mohora Tudor PSD DA
122. Moisoiu Adrian PRM DA
123. Moldovan Emil Radu PSD DA
124. Momanu Corneliu PNL DA
125. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
126. Movilă Petru PD-L DA
127. Munteanu Ioan PSD DA
128. Nassar Rodica PSD DA
129. Năstase Adrian PSD DA
130. Nechita Aurel PSD DA
131. Nedelcu Gabriela PSD DA
132. Nica Dan PSD DA
133. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
134. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
135. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
136. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
137. Nițulescu Teodor PSD NU
138. Nosa Iuliu PSD DA
139. Olarean Aurel PD-L DA
140. Oltean Ioan PD-L DA
141. Olteanu Bogdan PNL DA
142. Ovidenie Costel - DA
143. Palăr Ionel PNL DA
144. Pavelescu Aurelian - DA
145. Paveliu Marian Sorin PNL DA
146. Petrea Constantin PD-L DA
147. Plumb Rovana PSD DA
148. Ponta Victor-Viorel PSD DA
149. Popa Nicolae PC DA
150. Popescu Florin Aurelian PNL DA
151. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
152. Preda Cezar-Florin PD-L DA
153. Preda Ion PNL DA
154. Pruteanu Vasile PNL DA
155. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
156. Pușcaș Vasile PSD DA
157. Pușcă Mircea Valer PNL DA
158. Racoceanu Viorel PD-L DA
159. Raicu Romeo Marius PD-L DA
160. Rădulescu Cristian PD-L DA
161. Rogin Marius PD-L DA
162. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
163. Rus Ioan Aurel PRM DA
164. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
165. Rușanu Dan Radu PNL DA
166. Sanda Victor PSD DA
167. Sandu Gabriel PNL DA
168. Sandu-Capră Mihai PNL DA
169. Sasu Ion PSD DA
170. Săniuță Marian-Florian PSD DA
171. Săpunaru Nini PNL DA
172. Sârbu Marian PSD DA
173. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
174. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
175. Seres Dénes UDMR DA
176. Sirețeanu Mihail PSD DA
177. Sóki Béla UDMR DA
178. Soporan Vasile Filip PSD DA
179. Stan Ioan PSD DA
180. Stanciu Anghel PSD -
181. Stănescu Cristian PRM DA
182. Stoica Ion - DA
183. Străchinaru Petre PD-L DA
184. Strungă Emil PNL -
185. Știrbeț Cornel PNL DA
186. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
187. Știucă Alecsandru PSD DA
188. Tabără Valeriu PD-L DA
189. Tamás Sándor UDMR DA
190. Tărniceru Petru PSD DA
191. Teodorescu George Alin PSD DA
192. Timar Liviu PSD DA
193. Timiș Ioan PSD DA
194. Todoran Pavel PSD DA
195. Toma Florentina Marilena PSD DA
196. Toma Horia-Victor PNL DA
197. Toró Tiberiu UDMR DA
198. Tudor Constantin PC DA
199. Tudor Marcu PRM DA
200. Turcan Raluca PNL DA
201. Țundrea Ioan PC DA
202. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
203. Ujeniuc Dragoș PNL DA
204. Ungureanu Petre PNL DA
205. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
206. Ursărescu Dorinel PNL DA
207. Vainer Aurel Minoritati DA
208. Varga Attila UDMR DA
209. Vasile Aurelia PSD DA
210. Vasilescu Lia Olguța PRM -
211. Vălean Adina Ioana PNL DA
212. Văsioiu Horia PD-L DA
213. Vlădoiu Aurel PSD DA
214. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
215. Voinea Florea PSD DA
216. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
217. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
218. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
219. Zegrean Augustin PD-L DA
220. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 27 septembrie 2021, 23:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro