Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.04.2006 > 12:38 Versiunea pentru printare
Marți, 4 aprilie 2006, ora 12:38

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-2
Subiect vot: Vot final
PL 106/2006 privind aprobarea Acordului de garanție între România și Banca Europeană pentru Reconstrucție și Dezvoltare, semnat la București la 22 iulie 2005, aferent Acordului de împrumut dintre Societatea Comercială "Compania de Apă Someș" S.A. și Banca Europeană pentru Reconstrucție și Dezvoltare pentru finanțarea obiectivului de investiții "Reabilitarea sistemului de alimentare cu apă în localități urbane din Bazinul hidrografic Someș-Tisa" inclus în Programul "Dezvoltarea Infrastructurii în orașele mici și mijlocii (SAMTID), faza I"
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:223 68 51 19 35 17 14 11 8
- voturi pentru (DA):220 65 51 19 35 17 14 11 8
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:2 2 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Almășan Liviu PC DA
6. Amarie Constantin PSD DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Antal István UDMR DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Brînză William Gabriel PD-L DA
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
30. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
33. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
34. Călian Petru PC DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Chiper Gheorghe PSD DA
37. Chiș Filonaș PSD DA
38. Cindrea Ioan PSD DA
39. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
40. Ciontu Corneliu - DA
41. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
42. Cliveti Minodora PSD DA
43. Cocrea Olguța - DA
44. Constantinescu Anca PD-L DA
45. Constantinescu Viorel PSD DA
46. Diaconescu Renică PC DA
47. Dida Corneliu Ioan PSD DA
48. Dobre Traian PNL DA
49. Dorneanu Valer PSD DA
50. Dragomir Dumitru PRM DA
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
53. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
54. Dumitrescu Liana Minoritati DA
55. Dumitrescu Zamfir - DA
56. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
57. Dumitriu Mihai PSD DA
58. Duțu Stelian PD-L DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Eserghep Gelil PRM DA
61. Faina Constantin PC DA
62. Fenechiu Relu PNL DA
63. Firczak Gheorghe Minoritati DA
64. Florea Damian PC DA
65. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
66. Furo Iuliu Ioan PRM DA
67. Gabor Gheorghe PNL DA
68. Gerea Andrei Dominic PNL DA
69. Gheorghe Valeriu PNL DA
70. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
71. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
72. Ghișe Ioan PNL DA
73. Giurescu Ion PSD DA
74. Gonțea Ion PD-L DA
75. Grigore Dan PD-L DA
76. Grosaru Mircea Minoritati DA
77. Gubandru Aurel PSD DA
78. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
79. Hanganu Romeo Octavian PC DA
80. Hellvig Eduard Raul PC DA
81. Hoban Ioan PNL DA
82. Hoinaru Marian PNL DA
83. Iancu Iulian PSD DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Ifrim Mircea PRM DA
86. Ignat Miron Minoritati DA
87. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
88. Ionescu Daniel PSD DA
89. Iordache Florin PSD DA
90. Iordache Grațiela Denisa PC DA
91. Iriza Marius PRM DA
92. Iustian Mircea Teodor PNL DA
93. Kelemen Hunor UDMR DA
94. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
95. Kovacs Attila UDMR DA
96. Lakatos Petru UDMR DA
97. Lambrino Radu PD-L DA
98. Lari-Iorga Leonida - DA
99. Longher Ghervazen Minoritati DA
100. Macaleți Costică PSD DA
101. Magheru Paul PRM DA
102. Man Mircea PD-L DA
103. Manolescu Oana Minoritati DA
104. Marian Dan Mihai PNL DA
105. Marin Constantin PSD Abținere
106. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
107. Máté András-Levente UDMR DA
108. Matei Cătălin Lucian PSD DA
109. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
110. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
111. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
112. Mătușa Tudor PRM DA
113. Meir Nati - DA
114. Merce Ilie PRM DA
115. Micula Cătălin PNL DA
116. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
117. Mircea Costache PRM DA
118. Mironescu Laurențiu PD-L DA
119. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
120. Mitrea Manuela PSD DA
121. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
122. Mînzînă Ion PRM DA
123. Mocanu Alexandru PD-L DA
124. Mocioalcă Ion PSD DA
125. Mohora Tudor PSD DA
126. Moisoiu Adrian PRM DA
127. Moldovan Emil Radu PSD DA
128. Momanu Corneliu PNL DA
129. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
130. Movilă Petru PD-L DA
131. Munteanu Ioan PSD DA
132. Nassar Rodica PSD DA
133. Năstase Adrian PSD DA
134. Nechita Aurel PSD DA
135. Nedelcu Gabriela PSD DA
136. Nica Dan PSD DA
137. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
138. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
139. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
140. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
141. Nițulescu Teodor PSD NU
142. Nosa Iuliu PSD DA
143. Olarean Aurel PD-L DA
144. Oltean Ioan PD-L DA
145. Olteanu Bogdan PNL DA
146. Ovidenie Costel - DA
147. Palăr Ionel PNL DA
148. Pavelescu Aurelian - DA
149. Paveliu Marian Sorin PNL DA
150. Petrea Constantin PD-L DA
151. Plumb Rovana PSD DA
152. Ponta Victor-Viorel PSD DA
153. Popa Nicolae PC DA
154. Popescu Florin Aurelian PNL DA
155. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
156. Preda Cezar-Florin PD-L DA
157. Preda Ion PNL DA
158. Pruteanu Vasile PNL DA
159. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
160. Pușcaș Vasile PSD DA
161. Pușcă Mircea Valer PNL DA
162. Racoceanu Viorel PD-L DA
163. Radan Mihai Minoritati DA
164. Raicu Romeo Marius PD-L DA
165. Rădulescu Cristian PD-L DA
166. Rogin Marius PD-L DA
167. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
168. Rus Ioan Aurel PRM DA
169. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
170. Rușanu Dan Radu PNL DA
171. Sanda Victor PSD DA
172. Sandu Gabriel PNL DA
173. Sandu-Capră Mihai PNL DA
174. Sasu Ion PSD DA
175. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
176. Săpunaru Nini PNL DA
177. Sârbu Marian PSD DA
178. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
179. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
180. Seres Dénes UDMR DA
181. Sirețeanu Mihail PSD DA
182. Sóki Béla UDMR DA
183. Soporan Vasile Filip PSD DA
184. Stan Ioan PSD DA
185. Stanciu Anghel PSD DA
186. Stănescu Cristian PRM DA
187. Stoica Ion - DA
188. Străchinaru Petre PD-L DA
189. Strungă Emil PNL DA
190. Știrbeț Cornel PNL DA
191. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
192. Știucă Alecsandru PSD DA
193. Tabără Valeriu PD-L DA
194. Tamás Sándor UDMR DA
195. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
196. Tărniceru Petru PSD DA
197. Timar Liviu PSD DA
198. Todoran Pavel PSD DA
199. Toma Florentina Marilena PSD DA
200. Toma Horia-Victor PNL DA
201. Toró Tiberiu UDMR DA
202. Tudor Constantin PC DA
203. Tudor Marcu PRM DA
204. Turcan Raluca PNL DA
205. Țundrea Ioan PC DA
206. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
207. Ujeniuc Dragoș PNL DA
208. Ungureanu Petre PNL DA
209. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
210. Ursărescu Dorinel PNL DA
211. Vainer Aurel Minoritati DA
212. Varga Attila UDMR DA
213. Vasile Aurelia PSD DA
214. Vălean Adina Ioana PNL DA
215. Văsioiu Horia PD-L DA
216. Vlădoiu Aurel PSD DA
217. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
218. Voinea Florea PSD DA
219. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
220. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
221. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
222. Zegrean Augustin PD-L DA
223. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 27 septembrie 2021, 22:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro