Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.04.2006 > 12:39 Versiunea pentru printare
Marți, 4 aprilie 2006, ora 12:39

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-3
Subiect vot: Vot final
PL 108/2006 pentru ratificarea Acordului între Guvernul României și Guvernul Republicii Federale Germania privind colaborarea tehnică pentru anul 2004, semnat la București la 19 decembrie 2005
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:225 70 51 18 36 18 14 11 7
- voturi pentru (DA):219 66 51 18 36 17 13 11 7
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:4 2 - - - 1 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Almășan Liviu PC DA
6. Amarie Constantin PSD DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Antal István UDMR DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD -
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR -
23. Borbély László UDMR DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
25. Brînzan Ovidiu PSD DA
26. Brînză William Gabriel PD-L DA
27. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
31. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
35. Călian Petru PC DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Chiș Filonaș PSD DA
39. Cindrea Ioan PSD DA
40. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
41. Ciontu Corneliu - DA
42. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
43. Cliveti Minodora PSD DA
44. Cocrea Olguța - DA
45. Constantinescu Anca PD-L DA
46. Constantinescu Viorel PSD DA
47. Diaconescu Renică PC DA
48. Dida Corneliu Ioan PSD DA
49. Dobre Traian PNL DA
50. Dorneanu Valer PSD DA
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
53. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
54. Dumitrescu Liana Minoritati DA
55. Dumitrescu Zamfir - DA
56. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
57. Dumitriu Mihai PSD DA
58. Dumitru Ion PSD DA
59. Duțu Stelian PD-L DA
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Eserghep Gelil PRM DA
62. Faina Constantin PC DA
63. Fenechiu Relu PNL DA
64. Firczak Gheorghe Minoritati DA
65. Florea Damian PC -
66. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM DA
68. Gabor Gheorghe PNL DA
69. Georgescu Filip PSD DA
70. Gerea Andrei Dominic PNL DA
71. Gheorghe Valeriu PNL DA
72. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
73. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
74. Ghișe Ioan PNL DA
75. Giurescu Ion PSD DA
76. Gonțea Ion PD-L DA
77. Grigore Dan PD-L DA
78. Grosaru Mircea Minoritati DA
79. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
80. Hanganu Romeo Octavian PC DA
81. Hellvig Eduard Raul PC DA
82. Hoban Ioan PNL DA
83. Hoinaru Marian PNL DA
84. Iancu Iulian PSD DA
85. Ibram Iusein Minoritati DA
86. Ifrim Mircea PRM DA
87. Ignat Miron Minoritati DA
88. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
89. Ionescu Daniel PSD DA
90. Iordache Florin PSD DA
91. Iordache Grațiela Denisa PC DA
92. Iriza Marius PRM DA
93. Iustian Mircea Teodor PNL DA
94. Kelemen Hunor UDMR DA
95. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
96. Kovacs Attila UDMR DA
97. Lakatos Petru UDMR DA
98. Lambrino Radu PD-L DA
99. Lari-Iorga Leonida - DA
100. Longher Ghervazen Minoritati DA
101. Macaleți Costică PSD DA
102. Magheru Paul PRM DA
103. Man Mircea PD-L DA
104. Manolescu Oana Minoritati DA
105. Marin Constantin PSD DA
106. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
107. Máté András-Levente UDMR DA
108. Matei Cătălin Lucian PSD DA
109. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
110. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
111. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
112. Mătușa Tudor PRM DA
113. Merce Ilie PRM DA
114. Micula Cătălin PNL DA
115. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
116. Mircea Costache PRM DA
117. Mironescu Laurențiu PD-L DA
118. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
119. Mitrea Manuela PSD DA
120. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
121. Mînzînă Ion PRM DA
122. Mocanu Alexandru PD-L DA
123. Mocioalcă Ion PSD DA
124. Mohora Tudor PSD DA
125. Moisoiu Adrian PRM DA
126. Moldovan Emil Radu PSD DA
127. Momanu Corneliu PNL DA
128. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
129. Movilă Petru PD-L DA
130. Munteanu Ioan PSD DA
131. Nassar Rodica PSD DA
132. Năstase Adrian PSD DA
133. Nechita Aurel PSD DA
134. Nedelcu Gabriela PSD DA
135. Nica Dan PSD DA
136. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
137. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
138. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
139. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
140. Nițulescu Teodor PSD NU
141. Nosa Iuliu PSD DA
142. Olarean Aurel PD-L DA
143. Oltean Ioan PD-L DA
144. Olteanu Bogdan PNL DA
145. Ovidenie Costel - DA
146. Palăr Ionel PNL DA
147. Pavelescu Aurelian - DA
148. Paveliu Marian Sorin PNL DA
149. Petrea Constantin PD-L DA
150. Plumb Rovana PSD DA
151. Ponta Victor-Viorel PSD DA
152. Popa Nicolae PC DA
153. Popescu Florin Aurelian PNL DA
154. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
155. Preda Cezar-Florin PD-L DA
156. Preda Ion PNL DA
157. Pruteanu Vasile PNL DA
158. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
159. Pușcaș Vasile PSD DA
160. Pușcă Mircea Valer PNL DA
161. Racoceanu Viorel PD-L DA
162. Radan Mihai Minoritati DA
163. Raicu Romeo Marius PD-L DA
164. Rădulescu Cristian PD-L DA
165. Rogin Marius PD-L DA
166. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
167. Rus Ioan Aurel PRM DA
168. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
169. Rușanu Dan Radu PNL DA
170. Sanda Victor PSD DA
171. Sandu Gabriel PNL DA
172. Sandu-Capră Mihai PNL DA
173. Sasu Ion PSD DA
174. Săniuță Marian-Florian PSD DA
175. Săpunaru Nini PNL DA
176. Sârb Gheorghe PSD DA
177. Sârbu Marian PSD DA
178. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
179. Scutaru Adrian George PNL DA
180. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Sirețeanu Mihail PSD DA
183. Sóki Béla UDMR DA
184. Soporan Vasile Filip PSD DA
185. Stan Ioan PSD DA
186. Stănescu Cristian PRM DA
187. Stănescu Mircea PD-L DA
188. Stoica Ion - DA
189. Străchinaru Petre PD-L DA
190. Strungă Emil PNL DA
191. Știrbeț Cornel PNL DA
192. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
193. Știucă Alecsandru PSD DA
194. Tabără Valeriu PD-L DA
195. Tamás Sándor UDMR DA
196. Tămagă Constantin PSD DA
197. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
198. Tărniceru Petru PSD DA
199. Timar Liviu PSD DA
200. Timiș Ioan PSD DA
201. Todoran Pavel PSD -
202. Toma Florentina Marilena PSD DA
203. Toma Horia-Victor PNL DA
204. Toró Tiberiu UDMR DA
205. Tudor Constantin PC DA
206. Tudor Marcu PRM DA
207. Turcan Raluca PNL DA
208. Țundrea Ioan PC DA
209. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
210. Ujeniuc Dragoș PNL DA
211. Ungureanu Petre PNL DA
212. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
213. Ursărescu Dorinel PNL DA
214. Vainer Aurel Minoritati DA
215. Varga Attila UDMR DA
216. Vasile Aurelia PSD DA
217. Vălean Adina Ioana PNL DA
218. Văsioiu Horia PD-L DA
219. Vlădoiu Aurel PSD DA
220. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
221. Voinea Florea PSD DA
222. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
223. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
224. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
225. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 27 septembrie 2021, 21:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro