Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.04.2006 > 12:40 Versiunea pentru printare
Marți, 4 aprilie 2006, ora 12:40

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-5
Subiect vot: Vot final
PL 73/2006 privind reorganizarea comunei Crăciunești, județul Mureș
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:237 74 54 21 38 17 14 11 8
- voturi pentru (DA):203 61 54 3 37 16 14 11 7
- voturi împotrivă (NU):29 11 - 17 1 - - - -
- abțineri:4 2 - 1 - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Almășan Liviu PC DA
6. Amarie Constantin PSD NU
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal István UDMR DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Baban Ștefan PRM NU
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Borbély László UDMR DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Brînză William Gabriel PD-L DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buda Daniel PD-L DA
30. Buda Ioan PSD DA
31. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
32. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
33. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
38. Călian Petru PC DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Chiper Gheorghe PSD DA
42. Chiș Filonaș PSD DA
43. Cindrea Ioan PSD DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Ciontu Corneliu - DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Codîrlă Liviu PRM NU
49. Constantinescu Anca PD-L DA
50. Constantinescu Viorel PSD DA
51. Diaconescu Marin - DA
52. Diaconescu Renică PC DA
53. Dida Corneliu Ioan PSD DA
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dorneanu Valer PSD DA
56. Dragomir Dumitru PRM DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD Abținere
61. Dumitrescu Liana Minoritati DA
62. Dumitrescu Zamfir - DA
63. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
64. Dumitriu Mihai PSD DA
65. Dumitru Ion PSD DA
66. Duțu Stelian PD-L DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Eserghep Gelil PRM NU
69. Faina Constantin PC DA
70. Fenechiu Relu PNL DA
71. Firczak Gheorghe Minoritati DA
72. Florea Damian PC DA
73. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
74. Furo Iuliu Ioan PRM NU
75. Gabor Gheorghe PNL DA
76. Georgescu Filip PSD NU
77. Gerea Andrei Dominic PNL DA
78. Gheorghe Valeriu PNL DA
79. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
80. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
81. Ghișe Ioan PNL DA
82. Giurescu Ion PSD DA
83. Glăvan Ștefan PC DA
84. Gonțea Ion PD-L DA
85. Grigore Dan PD-L DA
86. Grosaru Mircea Minoritati DA
87. Gubandru Aurel PSD DA
88. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
89. Hanganu Romeo Octavian PC DA
90. Hellvig Eduard Raul PC DA
91. Hoban Ioan PNL DA
92. Hoinaru Marian PNL DA
93. Iancu Iulian PSD DA
94. Ibram Iusein Minoritati DA
95. Ifrim Mircea PRM DA
96. Ignat Miron Minoritati DA
97. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
98. Ionescu Daniel PSD NU
99. Iordache Florin PSD DA
100. Iordache Grațiela Denisa PC DA
101. Iriza Marius PRM NU
102. Iustian Mircea Teodor PNL DA
103. Kelemen Hunor UDMR DA
104. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
105. Kovacs Attila UDMR DA
106. Lakatos Petru UDMR DA
107. Lambrino Radu PD-L DA
108. Lari-Iorga Leonida - DA
109. Longher Ghervazen Minoritati DA
110. Macaleți Costică PSD DA
111. Magheru Paul PRM NU
112. Man Mircea PD-L DA
113. Manolescu Oana Minoritati DA
114. Marian Dan Mihai PNL DA
115. Marin Constantin PSD NU
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Máté András-Levente UDMR DA
118. Matei Cătălin Lucian PSD DA
119. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
120. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
121. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
122. Mătușa Tudor PRM NU
123. Meir Nati - DA
124. Merce Ilie PRM NU
125. Micula Cătălin PNL DA
126. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
127. Mircea Costache PRM NU
128. Mironescu Laurențiu PD-L DA
129. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
130. Mitrea Manuela PSD DA
131. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
132. Mînzînă Ion PRM NU
133. Mocanu Alexandru PD-L DA
134. Mocioalcă Ion PSD DA
135. Mohora Tudor PSD DA
136. Moisoiu Adrian PRM Abținere
137. Moldovan Emil Radu PSD DA
138. Momanu Corneliu PNL DA
139. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
140. Movilă Petru PD-L DA
141. Munteanu Ioan PSD DA
142. Nassar Rodica PSD DA
143. Năstase Adrian PSD DA
144. Nechita Aurel PSD DA
145. Nedelcu Gabriela PSD DA
146. Nica Dan PSD DA
147. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
148. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
149. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
150. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
151. Nițulescu Teodor PSD NU
152. Nosa Iuliu PSD NU
153. Oltean Ioan PD-L DA
154. Olteanu Bogdan PNL DA
155. Ovidenie Costel - DA
156. Palăr Ionel PNL DA
157. Paveliu Marian Sorin PNL DA
158. Petrea Constantin PD-L DA
159. Plumb Rovana PSD DA
160. Ponta Victor-Viorel PSD DA
161. Popa Nicolae PC DA
162. Popescu Florin Aurelian PNL DA
163. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
164. Preda Cezar-Florin PD-L DA
165. Preda Ion PNL DA
166. Pruteanu Vasile PNL DA
167. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
168. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
169. Pușcaș Vasile PSD DA
170. Pușcă Mircea Valer PNL DA
171. Racoceanu Viorel PD-L DA
172. Radan Mihai Minoritati DA
173. Raicu Romeo Marius PD-L NU
174. Rădulescu Cristian PD-L DA
175. Rogin Marius PD-L DA
176. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
177. Rus Ioan Aurel PRM NU
178. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
179. Rușanu Dan Radu PNL DA
180. Sanda Victor PSD NU
181. Sandu Gabriel PNL DA
182. Sandu-Capră Mihai PNL DA
183. Sasu Ion PSD DA
184. Săniuță Marian-Florian PSD NU
185. Săpunaru Nini PNL DA
186. Sârb Gheorghe PSD Abținere
187. Sârbu Marian PSD DA
188. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
189. Scutaru Adrian George PNL DA
190. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Sirețeanu Mihail PSD NU
193. Sóki Béla UDMR DA
194. Soporan Vasile Filip PSD DA
195. Stan Ioan PSD DA
196. Stănescu Cristian PRM NU
197. Stănescu Mircea PD-L DA
198. Stoica Ion - Abținere
199. Străchinaru Petre PD-L DA
200. Strungă Emil PNL DA
201. Știrbeț Cornel PNL DA
202. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
203. Știucă Alecsandru PSD DA
204. Tabără Valeriu PD-L DA
205. Tamás Sándor UDMR -
206. Tămagă Constantin PSD NU
207. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
208. Tărniceru Petru PSD DA
209. Timar Liviu PSD DA
210. Timiș Ioan PSD DA
211. Todoran Pavel PSD DA
212. Toma Florentina Marilena PSD DA
213. Toma Horia-Victor PNL DA
214. Toró Tiberiu UDMR DA
215. Tudor Constantin PC DA
216. Tudor Marcu PRM NU
217. Turcan Raluca PNL DA
218. Țundrea Ioan PC DA
219. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
220. Ujeniuc Dragoș PNL DA
221. Ungureanu Petre PNL DA
222. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
223. Ursărescu Dorinel PNL DA
224. Vainer Aurel Minoritati DA
225. Varga Attila UDMR DA
226. Vasile Aurelia PSD DA
227. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
228. Vălean Adina Ioana PNL DA
229. Văsioiu Horia PD-L DA
230. Vlădoiu Aurel PSD DA
231. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
232. Voinea Florea PSD DA
233. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
234. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
235. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
236. Zegrean Augustin PD-L DA
237. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 28 septembrie 2021, 4:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro