Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.04.2006 > 12:42 Versiunea pentru printare
Marți, 4 aprilie 2006, ora 12:42

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
PL 83/2006 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.1/2006 privind unele măsuri pentru întărirea capacității administrative a României pentru integrarea în Uniunea Europeană
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:234 74 54 20 37 15 15 11 8
- voturi pentru (DA):163 6 54 18 37 15 15 11 7
- voturi împotrivă (NU):11 11 - - - - - - -
- abțineri:59 56 - 2 - - - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD Abținere
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Almășan Liviu PC DA
6. Amarie Constantin PSD NU
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD Abținere
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD NU
11. Antal István UDMR DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD Abținere
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Băeșu George PSD Abținere
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Bentu Dumitru PSD Abținere
20. Bivolaru Ioan PSD Abținere
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Borbély László UDMR DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
25. Brînzan Ovidiu PSD Abținere
26. Brînză William Gabriel PD-L DA
27. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
28. Buda Ioan PSD Abținere
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD Abținere
30. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
31. Buzea Cristian Valeriu PRM Abținere
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
36. Călian Petru PC DA
37. Călin Ion PSD Abținere
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD Abținere
40. Chiș Filonaș PSD Abținere
41. Cindrea Ioan PSD Abținere
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu - DA
44. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
45. Cliveti Minodora PSD DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Codîrlă Liviu PRM DA
48. Constantinescu Anca PD-L DA
49. Constantinescu Viorel PSD Abținere
50. Diaconescu Marin - Abținere
51. Diaconescu Renică PC DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD Abținere
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dorneanu Valer PSD NU
55. Dragomir Dumitru PRM DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD Abținere
59. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD Abținere
60. Dumitrescu Liana Minoritati DA
61. Dumitrescu Zamfir - DA
62. Dumitriu Mihai PSD Abținere
63. Dumitru Ion PSD Abținere
64. Duțu Stelian PD-L DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Eserghep Gelil PRM DA
67. Faina Constantin PC DA
68. Fenechiu Relu PNL DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Florea Damian PC DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Georgescu Filip PSD NU
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Gheorghe Valeriu PNL DA
77. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
78. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
79. Ghișe Ioan PNL DA
80. Giurescu Ion PSD NU
81. Gonțea Ion PD-L DA
82. Grigore Dan PD-L DA
83. Grosaru Mircea Minoritati DA
84. Gubandru Aurel PSD Abținere
85. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
86. Hanganu Romeo Octavian PC DA
87. Hellvig Eduard Raul PC DA
88. Hoban Ioan PNL DA
89. Hoinaru Marian PNL DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Ifrim Mircea PRM DA
92. Ignat Miron Minoritati DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PSD Abținere
95. Iordache Florin PSD Abținere
96. Iordache Grațiela Denisa PC DA
97. Iriza Marius PRM DA
98. Iustian Mircea Teodor PNL DA
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
101. Kovacs Attila UDMR DA
102. Lakatos Petru UDMR DA
103. Lambrino Radu PD-L DA
104. Lari-Iorga Leonida - DA
105. Longher Ghervazen Minoritati DA
106. Macaleți Costică PSD DA
107. Magheru Paul PRM DA
108. Man Mircea PD-L DA
109. Manolescu Oana Minoritati DA
110. Manta Pantelimon PC DA
111. Marian Dan Mihai PNL DA
112. Marin Constantin PSD NU
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Máté András-Levente UDMR DA
115. Matei Cătălin Lucian PSD Abținere
116. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
117. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD Abținere
118. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
119. Mătușa Tudor PRM DA
120. Meir Nati - DA
121. Merce Ilie PRM DA
122. Micula Cătălin PNL DA
123. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
124. Mircea Costache PRM DA
125. Mironescu Laurențiu PD-L DA
126. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
127. Mitrea Manuela PSD Abținere
128. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
129. Mînzînă Ion PRM DA
130. Mocanu Alexandru PD-L DA
131. Mocioalcă Ion PSD NU
132. Mohora Tudor PSD NU
133. Moisoiu Adrian PRM DA
134. Moldovan Emil Radu PSD Abținere
135. Momanu Corneliu PNL DA
136. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
137. Movilă Petru PD-L DA
138. Munteanu Ioan PSD Abținere
139. Nassar Rodica PSD Abținere
140. Năstase Adrian PSD Abținere
141. Nechita Aurel PSD Abținere
142. Nedelcu Gabriela PSD Abținere
143. Nica Dan PSD Abținere
144. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
145. Nicula Vasile Cosmin PSD Abținere
146. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD Abținere
147. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
148. Nițulescu Teodor PSD Abținere
149. Nosa Iuliu PSD Abținere
150. Olarean Aurel PD-L DA
151. Oltean Ioan PD-L DA
152. Olteanu Bogdan PNL DA
153. Ovidenie Costel - DA
154. Palăr Ionel PNL DA
155. Paveliu Marian Sorin PNL DA
156. Petrea Constantin PD-L DA
157. Plumb Rovana PSD Abținere
158. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
159. Popa Nicolae PC DA
160. Popescu Florin Aurelian PNL DA
161. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
162. Preda Cezar-Florin PD-L DA
163. Preda Ion PNL DA
164. Pruteanu Vasile PNL DA
165. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
166. Pușcaș Vasile PSD DA
167. Pușcă Mircea Valer PNL DA
168. Racoceanu Viorel PD-L DA
169. Radan Mihai Minoritati DA
170. Raicu Romeo Marius PD-L DA
171. Rădulescu Cristian PD-L DA
172. Rogin Marius PD-L DA
173. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
174. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
175. Rusu Mihaela Adriana PSD Abținere
176. Rușanu Dan Radu PNL DA
177. Sanda Victor PSD Abținere
178. Sandu Gabriel PNL DA
179. Sandu-Capră Mihai PNL DA
180. Sasu Ion PSD Abținere
181. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
182. Săpunaru Nini PNL DA
183. Sârb Gheorghe PSD Abținere
184. Sârbu Marian PSD NU
185. Sârbu Mugurel Liviu PSD Abținere
186. Scutaru Adrian George PNL DA
187. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
190. Sóki Béla UDMR DA
191. Soporan Vasile Filip PSD Abținere
192. Stan Ioan PSD DA
193. Stanciu Anghel PSD Abținere
194. Stănescu Cristian PRM DA
195. Stănescu Mircea PD-L DA
196. Stoica Ion - DA
197. Străchinaru Petre PD-L DA
198. Strungă Emil PNL DA
199. Știrbeț Cornel PNL DA
200. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
201. Știucă Alecsandru PSD Abținere
202. Tabără Valeriu PD-L DA
203. Tămagă Constantin PSD NU
204. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD Abținere
205. Tărniceru Petru PSD NU
206. Timar Liviu PSD Abținere
207. Timiș Ioan PSD Abținere
208. Todoran Pavel PSD Abținere
209. Toma Florentina Marilena PSD Abținere
210. Toma Horia-Victor PNL DA
211. Toró Tiberiu UDMR DA
212. Tudor Constantin PC DA
213. Tudor Marcu PRM DA
214. Turcan Raluca PNL DA
215. Țundrea Ioan PC DA
216. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
217. Ujeniuc Dragoș PNL DA
218. Ungureanu Petre PNL DA
219. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD Abținere
220. Ursărescu Dorinel PNL DA
221. Vainer Aurel Minoritati DA
222. Varga Attila UDMR DA
223. Vasile Aurelia PSD Abținere
224. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
225. Vălean Adina Ioana PNL DA
226. Văsioiu Horia PD-L DA
227. Vlădoiu Aurel PSD Abținere
228. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
229. Voinea Florea PSD DA
230. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
231. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
232. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
233. Zegrean Augustin PD-L DA
234. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 27 septembrie 2021, 22:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro