Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.04.2006 > 12:43 Versiunea pentru printare
Marți, 4 aprilie 2006, ora 12:43

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
PL 74/2006 privind reorganizarea comunei Gănești, județul Mureș
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:232 73 51 20 37 18 14 11 8
- voturi pentru (DA):200 62 51 2 35 18 13 11 8
- voturi împotrivă (NU):27 9 - 15 2 - 1 - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:4 1 - 3 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Almășan Liviu PC DA
6. Amarie Constantin PSD NU
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Antal István UDMR DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Borbély László UDMR DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Brînză William Gabriel PD-L DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
31. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
32. Buzea Cristian Valeriu PRM -
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
37. Călian Petru PC DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Câmpanu Liviu PNL DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu - DA
45. Cliveti Minodora PSD DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Codîrlă Liviu PRM -
48. Constantinescu Anca PD-L NU
49. Constantinescu Viorel PSD DA
50. Diaconescu Marin - DA
51. Diaconescu Renică PC DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD DA
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dorneanu Valer PSD DA
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
58. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD -
59. Dumitrescu Liana Minoritati DA
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
62. Dumitriu Mihai PSD DA
63. Dumitru Ion PSD DA
64. Duțu Stelian PD-L DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Eserghep Gelil PRM NU
67. Faina Constantin PC DA
68. Fenechiu Relu PNL DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Florea Damian PC DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM NU
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Georgescu Filip PSD DA
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Gheorghe Valeriu PNL DA
77. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
78. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
79. Ghișe Ioan PNL DA
80. Giurescu Ion PSD NU
81. Gonțea Ion PD-L DA
82. Grigore Dan PD-L DA
83. Grosaru Mircea Minoritati DA
84. Gubandru Aurel PSD DA
85. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
86. Hanganu Romeo Octavian PC NU
87. Hellvig Eduard Raul PC DA
88. Hoban Ioan PNL DA
89. Hoinaru Marian PNL DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Ifrim Mircea PRM -
92. Ignat Miron Minoritati DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PSD NU
95. Iordache Florin PSD DA
96. Iordache Grațiela Denisa PC DA
97. Iriza Marius PRM NU
98. Kelemen Hunor UDMR DA
99. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
100. Kovacs Attila UDMR DA
101. Lakatos Petru UDMR DA
102. Lambrino Radu PD-L DA
103. Lari-Iorga Leonida - DA
104. Longher Ghervazen Minoritati DA
105. Macaleți Costică PSD DA
106. Magheru Paul PRM NU
107. Man Mircea PD-L DA
108. Manda Iulian Claudiu PSD DA
109. Manolescu Oana Minoritati DA
110. Manta Pantelimon PC DA
111. Marian Dan Mihai PNL DA
112. Marin Constantin PSD NU
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Máté András-Levente UDMR DA
115. Matei Cătălin Lucian PSD DA
116. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
117. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
118. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
119. Mătușa Tudor PRM NU
120. Meir Nati - DA
121. Merce Ilie PRM NU
122. Micula Cătălin PNL DA
123. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
124. Mircea Costache PRM NU
125. Mironescu Laurențiu PD-L DA
126. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
127. Mitrea Manuela PSD DA
128. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
129. Mînzînă Ion PRM NU
130. Mocanu Alexandru PD-L DA
131. Mocioalcă Ion PSD DA
132. Mohora Tudor PSD DA
133. Moisoiu Adrian PRM DA
134. Moldovan Emil Radu PSD DA
135. Momanu Corneliu PNL DA
136. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
137. Movilă Petru PD-L DA
138. Munteanu Ioan PSD DA
139. Nassar Rodica PSD DA
140. Năstase Adrian PSD DA
141. Nechita Aurel PSD DA
142. Nedelcu Gabriela PSD DA
143. Nica Dan PSD DA
144. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
145. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
146. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
147. Nițulescu Teodor PSD NU
148. Nosa Iuliu PSD DA
149. Olarean Aurel PD-L DA
150. Oltean Ioan PD-L DA
151. Olteanu Bogdan PNL DA
152. Ovidenie Costel - DA
153. Palăr Ionel PNL DA
154. Paveliu Marian Sorin PNL DA
155. Petrea Constantin PD-L DA
156. Plumb Rovana PSD DA
157. Ponta Victor-Viorel PSD DA
158. Popa Nicolae PC DA
159. Popescu Florin Aurelian PNL DA
160. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
161. Preda Cezar-Florin PD-L DA
162. Preda Ion PNL DA
163. Pruteanu Vasile PNL DA
164. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
165. Pușcaș Vasile PSD DA
166. Pușcă Mircea Valer PNL DA
167. Racoceanu Viorel PD-L DA
168. Radan Mihai Minoritati DA
169. Raicu Romeo Marius PD-L NU
170. Rădulescu Cristian PD-L DA
171. Rogin Marius PD-L DA
172. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
173. Rus Ioan Aurel PRM NU
174. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
175. Rușanu Dan Radu PNL DA
176. Sanda Victor PSD NU
177. Sandu Gabriel PNL DA
178. Sandu-Capră Mihai PNL DA
179. Sasu Ion PSD DA
180. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
181. Săpunaru Nini PNL DA
182. Sârb Gheorghe PSD DA
183. Sârbu Marian PSD DA
184. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
185. Scutaru Adrian George PNL DA
186. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
187. Seres Dénes UDMR DA
188. Sirețeanu Mihail PSD NU
189. Sóki Béla UDMR DA
190. Soporan Vasile Filip PSD DA
191. Stan Ioan PSD DA
192. Stănescu Cristian PRM NU
193. Stănescu Mircea PD-L DA
194. Stoica Ion - DA
195. Străchinaru Petre PD-L DA
196. Strungă Emil PNL DA
197. Știrbeț Cornel PNL DA
198. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
199. Știucă Alecsandru PSD DA
200. Tabără Valeriu PD-L DA
201. Tamás Sándor UDMR DA
202. Tămagă Constantin PSD DA
203. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
204. Tărniceru Petru PSD DA
205. Timar Liviu PSD DA
206. Timiș Ioan PSD DA
207. Todoran Pavel PSD DA
208. Toma Florentina Marilena PSD DA
209. Toma Horia-Victor PNL DA
210. Toró Tiberiu UDMR DA
211. Tudor Constantin PC DA
212. Tudor Marcu PRM NU
213. Turcan Raluca PNL DA
214. Țundrea Ioan PC DA
215. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
216. Ujeniuc Dragoș PNL DA
217. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
218. Ursărescu Dorinel PNL DA
219. Vainer Aurel Minoritati DA
220. Varga Attila UDMR DA
221. Vasile Aurelia PSD DA
222. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
223. Vălean Adina Ioana PNL DA
224. Văsioiu Horia PD-L DA
225. Vlădoiu Aurel PSD DA
226. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
227. Voinea Florea PSD DA
228. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
229. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
230. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
231. Zegrean Augustin PD-L DA
232. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 27 septembrie 2021, 22:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro